Materiał Partnera Montaż prysznica bez brodzika podczas remontu łazienki.

Montaż prysznica bez brodzika podczas remontu łazienki.

Remont łazienki to doskonała okazja, aby pomyśleć o wykańczanym wnętrzu w niestandardowy sposób. Najciekawsze efekty uzyskamy, jeśli inaczej pomyślimy o tych najbardziej standardowych elementach. Na przykład o brodziku prysznicowym. Czy rzeczywiście go potrzebujemy, aby  cieszyć się komfortową kąpielą? Wcale nie. Wystarczy, że zdecydujemy się na inne rozwiązania wykończeniowe w łazience.

Prysznic bez brodzika to bardzo dobry pomysł, jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce w łazience. Takie rozwiązanie kąpielowe pozwala na więcej ciekawych rozwiązań aranżacyjnych.  Można je montować w nietypowych, trudnych do wykorzystania miejscach, takich jak wnęki oraz skośne ściany.  Łatwiejsze jest też w przypadku użytkowania prysznica bez brodzika odpowiednie zadbanie o higienę oraz bezpieczeństwo.

Co jest ważne podczas montażu prysznica bez brodzika.

Poważna zmiana instalacji kąpielowej, taka jak montaż prysznica bez brodzika, ma sens tylko w trakcie kompleksowego remontu łazienki. Wymaga on prac hydraulicznych, które są możliwe po zdemontowaniu dużej części płytek łazienkowych w miejscu, w którym prysznic ma funkcjonować oraz bardzo dużej dbałości w kwestii ułożenia płytek. Decyzja o montażu powinna wiązać się automatycznie z podjęciem współpracy z renomowaną firmą remontową, taka jak Resinbud, która wykona komplet prac.

Odpływ prysznica bez brodzika.

Prysznic bez brodzika wymaga wydajnego systemu odpływowego, którego wlot, czasem nie jeden, znajdować  się powinien na tej samej wysokości, co płytki podłogowe. Podczas użytkowania prysznica woda musi zostać szybko odprowadzona i nie tworzyć zalegającej warstwy na wrażliwym podłożu. Będzie to wymagało montażu odpowiedniego odprowadzenia, które zajmuje kilkanaście centymetrów grubości podłogi. Montaż odpływu może być podyktowany kształtem instalacji i znajdować się na środku podłogi, z jej boku lub nawet na ścianie ograniczającej powierzchnię kąpielową. Wiele zależy od naszych życzeń estetycznych oraz prawidłowego prowadzenia remontu łazienki.

Położenie płytek podłogowych i ściennych.

Podłoga oraz ściany prysznica bez brodzika wymagają szczególnej staranności w wykonaniu, oraz użycia odpowiednich materiałów na etapie remontu łazienki. Podłoga musi być wykonana z płytek antypoślizgowych i zostać dobrze wyizolowana. Podobnie, układający płytki musi zadbać o szczególnie dobrą izolację powierzchni ścian. Obydwa te obszary będą bardziej narażone na kontakt z wodą i zdecydowanie bardziej wyeksponowane niż dzieje się to przy wykorzystaniu zabudowanych rozwiązań kąpielowych.

Kluczem do prawidłowego działania oraz późniejszego wyglądu kabiny prysznicowej jest profesjonalny remont łazienki. Nie można rezygnować ze względów estetycznych oraz pozwalać sobie na najdrobniejsze błędy, zarówno na etapie prac hydraulicznych, jak i położenia glazury i terakoty łazienkowej. Jakiekolwiek błędy i niedociągnięcia będą bowiem możliwe do usunięcia tylko przy okazji kolejnych poważnych prac remontowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas