Artykuł sponsorowany Pianka PUR w izolacji fundamentów

Pianka PUR w izolacji fundamentów

Mimo że większa część energii cieplnej uchodzi przez wyżej położone części obiektu, w odpowiedni sposób należy zadbać też o izolację fundamentów. Do tego celu świetnie nadaje się pianka poliuretanowa, chroniąc przed przenikaniem wilgoci, a także eliminując mostki termiczne. Nanoszona metodę hydrodynamiczną wielokrotnie zwiększa swą objętość, przez co wypełnia nawet najdrobniejsze szczeliny. Stosując izolację fundamentów za pomocą pianki PUR, można liczyć na więcej korzyści niż przy wykorzystaniu innych materiałów.

Rodzaje izolacji

Nie ulega wątpliwości, że fundamenty są szczególnie narażone na działanie wilgoci, dlatego też należy je zabezpieczyć z dużą dokładnością. W ich ramach można wykonać dwa typy izolacji – pionową i poziomą. Pierwsza z nich umożliwia ochronę murów zlokalizowanych powyżej wód gruntowych, ograniczając skutki tzw. podciągania kapilarnego, które występuje po opadach atmosferycznych. Tym samym nie tylko zatrzymuje ciepło w obiekcie, lecz również przeciwdziała osiadaniu budynku czy pękaniu ścian. Izolacja pozioma z kolei ma za zadanie zabezpieczenie fundamentów od strony gruntu, pozwalając uzyskać pożądane parametry termoizolacyjne. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zaaplikować ją od strony wewnętrznej obiektu.

Decydując się na zamkniętokomórkowy system pianki PUR, możemy liczyć na długotrwałe efekty. Doskonałą barierę przed chłodem i wilgoci zapewnia już jej pięciocentymetrowa warstwa, która ściśle przylega do materiałów. Odporna na odkształcenia i przemieszczanie, o nasiąkliwości na poziomie 2% stanowi więc optymalne rozwiązanie dla inwestorów. Warto jednak pamiętać, że wszelkie prace związane z izolacją fundamentów, powinny być przeprowadzone przez osoby dysponujące odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Wysoki poziom usług gwarantuje firma Tomasz Gwarczyk Usługi budowlane, zajmująca się kompleksową budową domów jednorodzinnych, a także adaptacją poddaszy czy strychów.

Zalety pianki PUR w ocieplaniu fundamentów

Gazoszczelna zamkniętokomórkowa pianka wyróżnia się sprawną metodą aplikacji. Z wykorzystaniem odpowiedniego pistoletu natryskowego można liczyć na szybki postęp prac na powierzchni nawet 250 metrów kwadratowych dziennie. W tym aspekcie nie ma zatem sobie równych. Za błyskawicznym montażem idzie też wyjątkowa szczelność, co przekłada się na eliminację tzw. mostków termicznych. Wedle szacunków izolacja piankowa eliminuje straty cieplne na poziomie 10%. Opisywana technologia ocieplania jest też dobrym wyjściem z ekonomicznego punktu widzenia. Chociaż decydujący wpływ na ostateczne koszty ma grubość warstwy zabezpieczającej, to za taką izolację zapłacimy niewiele więcej od płyt styrodurowych. Co więcej, metodę natryskową można bez problemu przeprowadzić ponadto na nierównych fundamentach, również w okresie jesienno-zimowych. Najlepiej jednak aby temperatura przy pracach montażowych przekraczała co najmniej 7°C.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas