Materiał Partnera Szerokie zastosowanie gazu płynnego

Szerokie zastosowanie gazu płynnego

Zasilanie poszczególnych urządzeń czy ogrzewanie obiektów wymaga zastosowania wydajnych paliw. Jednym z nich jest gaz płynny, który wykorzystywany jest w wielu branżach ze względu na swoją efektywność i atrakcyjną cenę. Stosuje się go zarówno do urządzeń grzewczych w domach, jak i zasilania silników samochodowych wyposażonych w specjalną instalację. Jak jeszcze wykorzystuje się gaz LPG?

Tanie tankowanie

Skrót LPG najczęściej kojarzony jest z paliwem stosowanym w pojazdach, w których zamontowana jest odpowiednia instalacja. Takie rozwiązanie znacząco obniża bowiem koszty podróżowania – spalanie gazu jest nieznacznie wyższe niż benzyny, jednak koszty tankowania są ponad dwukrotnie mniejsze. Co ciekawe, paliwo gazowe nie jest szkodliwe dla środowiska czy atmosfery. Dzięki temu emitowane spaliny są mniej toksyczne, a gaz obniża dodatkowo wibracje generowane przez jednostkę napędową, a tym samym zwiększa komfort jazdy.

Każda stacja oferująca swoim klientom gaz LPG powinna korzystać z oferty renomowanych dostawców tego typu paliw. Jednym z nich jest firma Gal-Gaz Galewice, która od wielu lat dostarcza gaz płynny w zbiornikach o wielu wymiarach, pokrywając tym samym deklarowane zapotrzebowanie na paliwo. Proponowany przez dostawcę gaz świetnie sprawdza się również do zasilania urządzeń czy nawet ogrzewania – gdzie zatem jeszcze się go wykorzystuje i w jakim celu?

Wszechstronny gaz LPG

Gaz płynny może być przede wszystkim doskonałym paliwem używanym do ogrzania domu. Wyróżnia się wysoką wartością opałową, jest też bardziej ekologiczny niż np. węgiel. Z powodzeniem zasila on również m.in. kuchenki gazowe niezbędne do przygotowania posiłków czy też urządzenia przeznaczone do podgrzewania wody. Gaz płynny ze sprawdzonego źródła zapewni wysoką efektywność i oszczędności, bowiem paliwo to jest zarówno atrakcyjne cenowo, jak i wydajne. Wygodnym rozwiązaniem jest gaz LPG dostarczany w butlach.

Renomowani dostawcy oferują paliwo w tego typu zbiornikach o różnych wymiarach. Mogą to być np. butle turystyczne, których waga nie przekracza 5 kg. Świetnie sprawdzą się na wszelkiego rodzaju obozach czy biwakach, natomiast większe butle z gazem płynnym mogą być wykorzystane chociażby w domkach letniskowych. Rozbudowana oferta dobrego dostawcy pozwala dopasować ilości zamawianego gazu do potrzeb, a nowoczesne, szczelne i wytrzymałe zbiorniki gwarantują pełne bezpieczeństwo zarówno w przewozie gazu, jak i podczas jego użytkowania. Gaz płynny może być zatem szeroko wykorzystywany, zapewniając przy tym wysoką wydajność i ograniczenie kosztów dzięki jego niskiej, atrakcyjnej cenie.

Opracowanie:

Gal-Gaz Galewice sp. z o.o. sp.k.

Galewice , Zmyślona 11

Podziel się