Artykuł sponsorowany Ogrzej swój dom gazem firmy Gal-Gaz Galewice

Ogrzej swój dom gazem firmy Gal-Gaz Galewice

Gaz to coraz częściej wybierane przez Polaków paliwo opałowe. Dzieje się tak za sprawą stosunkowo niskich kosztów ogrzewania oraz względów ekologicznych. Do tego celu możemy wykorzystać gaz ziemny, jednak jedynie wówczas, gdy nas dom leży w zasięgu sieci gazowej. Równie dobrze sprawdza się również gaz płynny dostarczany przez firmę Gal-Gaz Galewice. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z jej oferty.

Budowa instalacji gazowej

Jak już zauważyliśmy na początku, wyróżniamy dwa rodzaje instalacji grzewczych zasilanych gazem. Są to systemy wykorzystujące gaz ziemny oraz zasilane LPG. Pierwsze spotykamy częściej, jednak ich stosowanie wymaga podłączenia do sieci gazowej. Jest to nie tylko kosztowne, ale w wielu przypadkach również niemożliwe – wciąż istnieją liczne tereny, gdzie nie została ona doprowadzona. Instalacja oparta na gazie płynnym wymaga montażu specjalnego zbiornika na naszej działce. Możemy wybrać wariant naziemny – łatwiejszy i tańszy, ale wymagający zachowania odległości 3 metrów od domu i innych obiektów – lub podziemny, który nie rzuca się w oczy i może znajdować się nie bliżej niż metr od budynku.

Dystrybutor LPG, firma Gal-Gaz Galewice, poleca zastosowanie najmniejszego z dostępnych na rynku zbiorników. Pojemność 2700 litrów wystarcza, by bez problemów ogrzać dom jednorodzinny. Przy standardowym zużyciu paliwa napełnianie odbywa się dwa razy do roku. Dokładny harmonogram warto ustalić z wybranym dostawcą. Ponadto najlepiej, gdy współpracujemy na stałe z jednym, nie musimy wówczas martwić się o jakość gazu płynnego.

Korzyści ogrzewania gazem

Dostępny w ofercie Gal-Gaz Galewice gaz grzewczy LPG należy do najwygodniejszych rozwiązań w zakresie technologii grzewczych. Całą instalacją sterujemy bowiem za pomocą panelu, na którym wystarczy określić poziom temperatury, jaki chcemy uzyskać, a całą resztę pracy wykona kocioł grzewczy. Dodajmy do tego wysoką wartość opałową i uzyskamy wydajny system, którego sprawność przekracza 100% – przy użyciu nowoczesnego kotła kondensacyjnego. Na tym nie kończy się funkcjonalność tego paliwa. Możemy z powodzeniem wykorzystać je w kuchni do zasilania kuchenki gazowej, co jest znacznie bardziej opłacalne niż urządzenia zasilane energią elektryczną.

Specjaliści z gal-Gaz Galewice wskazują również na ekologiczny charakter gazu płynnego. Podczas spalania produkuje głównie energię oraz wodę. Ilość zanieczyszczeń jest na tyle niewielka, że LPG zalicza się do czołówki paliw przyjaznych środowisku. W spalinach znajdziemy przy tym niską zawartość azotu, siarki i węgla, nie ma w nich jednak pyłów czy rakotwórczego benzopirenu, który stanowi główny składnik smogu. Przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń do atmosfery są sukcesywnie zaostrzane, warto zatem znaleźć alternatywę dla tradycyjnego węgla, nim stanie się to koniecznością również poza Krakowem. Skorzysta na tym nie tylko środowisko, ale i my sami.

Opracowanie:

Gal-Gaz Galewice Sp. z o.o. Sp.k.

Galewice , Zmyślona 11

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas