Artykuł sponsorowany Jak można wykorzystać hel?

Jak można wykorzystać hel?

Hel wielu osobom kojarzy się z napełnianiem balonów, które puszczone fruwają ponad niebem lub ze śmiesznym głosem, jakim można mówić, jeśli zacznie się wdychać wspomniany gaz. Jak się jednak okazuje - są to jedne z wielu zastosowań, jakie można spotkać w przyrodzie, życiu codziennym, czy nawet medycynie. Do czego jeszcze można wykorzystać wspomniany gaz?

Rozmaite zastosowania helu

Zastanawiając się nad tym, czy hel wykorzystuje się jedynie do napełniania balonów, warto mieć na uwadze, że jest on wykorzystywany także w wielu gałęziach gospodarki. Okazuje się, że w postaci ciekłej można go stosować do chłodzenia rozmaitych maszyn i urządzeń. Właściwości fizyczne wskazują bowiem, że hel wrze w bardzo niskiej temperaturze -268,93 stopni Celsjusza. 

Kolejnym zastosowaniem helu jest napełnianie wnętrza sterowców oraz balonów. Właściwości, które posiada pierwiastek, sprawiają, że wspomniane elementy unoszą się bez problemu ku górze. Jest to szczególnie ważne przy statkach powietrznych.  Warto również mieć na uwadze, że hel w połączeniu z tlenem stosuje się także w medycynie. Taką mieszanką można także wypełniać butle podczas nurkowania głębinowego.

Mówiąc o właściwościach helu, warto mieć na uwadze, że hel techniczny i medyczny to dwie różne substancje. Okazuje się, że hel można dostać oczyszczony w różnych stopniach. Helem technicznym nazywa się gaz 4,0 i 4,6. Osoby, którym zależy na pozyskaniu tego gazu, powinny wiedzieć, że można go stosować samodzielnie lub w postaci mieszanek z innymi gazami i substancjami. Chcąc jak najwięcej dowiedzieć się o zastosowaniu helu technicznego, warto zgłosić się do firmy Gazy Techniczne, gdzie specjaliści dobiorą produkt odpowiedni do potrzeb klientów. 


Hel techniczny stosuje się w postaci czystej, niezmieszanej z innymi gazami. Specjalne mieszanki stosowane są bardzo często w medycynie. Tutaj do helu dodaje się tlen lub azot w odpowiednich proporcjach.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas