Materiał Partnera Systemowe rusztowania elewacyjne w asortymencie firmy S.K.A.T. Rusztowania

Systemowe rusztowania elewacyjne w asortymencie firmy S.K.A.T. Rusztowania

Wśród wielu typów rusztowań dużą popularnością niezmiennie cieszą się te wykonane z komponentów stalowych cynkowanych ogniowo. Cechuje je przede wszystkim solidne wykonanie oraz długa żywotność. Przykładem takiej konstrukcji jest model systemowy Bosta 70, który można zakupić lub wynająć między innymi od firmy S.K.A.T. Rusztowania z Siemianowic Śląskich.

Sprzedaż i wynajem solidnych rusztowań

Dobór konstrukcji do pracy na wysokości musi uwzględniać między innymi warunki wykonywanych robót – liczbę kondygnacji, kształt bryły budynku czy też planowane obciążenie podestów roboczych. To wszystko ma bowiem wpływ na możliwości montażowe rusztowania, ale także jego stabilność, która zapewnia bezpieczną eksploatację. Najlepiej skorzystać z doradztwa technicznego, jakie oferuje firma S.K.A.T. Rusztowania, której siedziba znajduje się w Siemianowicach Śląskich. Od ponad 20 lat zajmuje się ona zarówno dystrybucją, jak i wypożyczaniem sprzętu budowlanego do prac na wysokości. Na kompleksową obsługę klientów składa się transport komponentów pod wskazany adres, a także montaż wraz z demontażem konstrukcji. Klienci decydujący się na wynajem, zawsze mogą liczyć na w pełni sprawne technicznie i kompletne elementy. Firma w swoim asortymencie ma różne typy rusztowań stalowych oraz aluminiowych, między innym popularny model Bosta 70. Co go wyróżnia na tle innych?

Stalowe rusztowanie systemowe

Tego rodzaju konstrukcja cechuje się budową ramową – oznacza to, że podstawowy moduł stanowią stalowe ramy ocynkowane o wymiarach 0,74 × 2 metry. Co ważne, producent zapewnia pomosty o różnej długości, która mieści się w zakresie od 1,25 do 3 metrów, co pozwala idealnie dopasować kształt rusztowania do potrzeb. Tym bardziej że standardowe wyposażenie można bez problemu uzupełnić o dodatkowe elementy. To też decyduje o dużej elastyczności oraz uniwersalności modelu Bosta 70, którego producentem jest Harsco Infrastructure Polska. Z łatwością bowiem da się je przekształcić z rusztowań elewacyjnych w warianty jezdne. Ponadto może ono pełnić także funkcję konstrukcji fasadowej, osłonowej lub wsporczej. Co więcej, jego montaż i demontaż, czym zajmą się wykwalifikowani pracownicy firmy S.K.A.T. Rusztowania, przebiega sprawnie, a to przekłada się na możliwość szybszego rozpoczęcia robót.

Zalety stalowych rusztowań elewacyjnych

Wiele osób waha się nad tym, z jakiego materiału powinno być wykonane rusztowanie. Dwa najpopularniejsze to oczywiście stal oraz aluminium. Obydwu nie brakuje atutów, jednakże trzeba dokładnie przeanalizować, w jaki sposób konstrukcja będzie eksploatowana. Do prac zewnętrznych przy wysokich budynkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele stalowe, takie jak opisywany wcześniej Bosta 70. Ponadto pracownik firmy S.K.A.T. Rusztowania z Siemianowic Śląskich wskazuje:

Należy pamiętać, że rusztowania stalowe cechują się bardzo dobrą stabilnością, a przy tym nośnością. To też pozwala na ich w pełni bezpieczne użytkowanie nawet na znacznych wysokościach, niezależnie od rodzaju wykonywanych prac. Ponadto są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą być eksploatowane przez wiele lat.

Cynkowanie ogniowe komponentów stalowych pozwala skutecznie zabezpieczyć je przed korozją wywoływaną przez czynniki środowiskowe. To też świadczy o ich trwałości, a ich kupno z pewnością okaże się opłacalną inwestycją.

Opracowanie:

S.K.A.T. Rusztowania i Drabiny Krzysztof Kapałka

Siemianowice Śląskie , Chemiczna 14

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas