Artykuł sponsorowany Jakie rusztowanie wybrać na budowę?

Jakie rusztowanie wybrać na budowę?

Rusztowanie umożliwia pracę na wysokościach. Jest niezbędne na każdej budowie, a nawet remoncie dachu i elewacji. Wybór odpowiedniego rusztowania uzależniony jest od zamierzonego typu prac. Konstrukcje różnią się między sobą wielkością, wysokością, udźwigiem oraz możliwością przemieszczania, jak w przypadku podestów roboczych. Rusztowanie umożliwia wykonywanie prac budowlanych na wysokościach.

Rusztowanie  -  konstrukcja

Rusztowanie jest to konstrukcja, umożliwiająca pracę na wysokościach. Jest niezbędne do budowy budynków i do przeprowadzenia remontu elewacji, czy dachu. Rusztowanie składa się z pionowych i poziomych pomostów i słupów. Do ich wykonania najczęściej używa się metalu, rzadziej z drewna. Powinny być skonstruowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, jakie decydują o bezpieczeństwie osób, które z nich korzystają. Istnieje kilka podstawowych typów rusztowań: elewacyjne, modułowe i ramowe. Wybór odpowiedniego rusztowania jest uzależniony od planowanego typu prac. Konstrukcje różnią się między sobą, wielkością, wysokością, udźwigiem, oraz możliwością przemieszczania. Firma Monter Konstrukcje Rusztowaniowe oferuje szeroki wybór rusztowań, które możemy wynająć.

Rusztowanie elewacyjne

Rusztowanie elewacyjne nazywane jest również rusztowaniem fasadowym. Zazwyczaj jest to konstrukcja ramowa, która składa się z powtarzalnych elementów. Rusztowanie elewacyjne znalazło szerokie zastosowanie w budownictwie, przy budowie i remontach budynków. Spotykamy je również jako elementy składowe wielu innych przedsięwzięć. Rusztowanie elewacyjne jest wykorzystywane przy montażu reklam, budowie estrad, trybun i zadaszeń na imprezach masowych, jak również w wielu zakładach przemysłowych. Rusztowanie elewacyjne, podobnie jak inne tego typu konstrukcje, możemy wynająć, co jest bardzo wygodną formą. Pracownicy firmy zajmującej się dzierżawą, dobiorą odpowiedni rodzaj rusztowania i zamontują na miejscu.

Rusztowanie modułowe

Rusztowanie nazywane modułowym należy do tych konstrukcji, które są pożądane w wielu gałęziach przemysłu: budowlanym, stoczniowym, energetycznym i paliwowym. Spotykamy je przy wznoszeniu wiaduktów i mostów, ale nie tylko. Popularne jest także przy pracach remontowych budynków zabytkowych, wież kościelnych, scen i estrad, na których odbywają się wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Rusztowanie modułowe możemy rozbudowywać we wszystkich kierunkach. W ten sposób dostosujemy je wszystkich do potrzeb. Rusztowanie modułowe znakomicie sprawdzi się przy zabudowie okrągłego obiektu i skomplikowanego rurociągu w kopalni czy rafinerii. Można je połączyć również z rusztowaniem ramowym.

Rusztowanie ramowe

Rusztowanie ramowe składa się z płaskich, stalowych ram, a sztywność całej konstrukcji uzyskuje się, w wyniku zastosowania poziomych i ukośnych pomostów oraz stężeń. Dzięki solidnej budowie jest możliwość ich obciążania nawet do 200 kg/m2. Sprawdza się przy murowaniu, wykonywaniu termoizolacji i elewacji oraz przy pracach przemysłowych. Rusztowanie ramowe łączy się z budynkiem metodą kotwienia i, dlatego przeważnie jest wykorzystywane w budownictwie ogólnym. Rusztowanie ramowe ma wiele zastosowań. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest zróżnicowana szerokość pomostów. Przydatne jest również wtedy, gdy konieczna jest zmiana szerszych ram na węższe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas