Artykuł sponsorowany Jakie rusztowania sprawdzą się najlepiej przy pracach elewacyjnych?

Jakie rusztowania sprawdzą się najlepiej przy pracach elewacyjnych?

Rusztowanie elewacyjne jest prostą, tymczasową konstrukcją, która umożliwia renowację elewacji, a nawet dachu obiektu. Ta ramowa konstrukcja składa się z powtarzalnych elementów i wykorzystywana jest na każdej budowie. Służy do prac murarskich, instalacyjnych i wykończeniowych. Rusztowania elewacyjne są także często wykorzystywane w przemyśle konstrukcyjnym i branży eventowej. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania tego typu konstrukcji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jakie rusztowania wybrać do prac elewacyjnych?

Rodzaje rusztowań elewacyjnych

Konstrukcje dzielą się na rusztowania warszawskie, ramowe, modułowe i przejezdne. Pierwszy rodzaj jest najczęściej wykorzystywany do prac zewnętrznych w domach jednorodzinnych i wewnątrz obiektów. Elementy montuje się czopowo i można z nich stworzyć konstrukcję sięgającą 8 metrów wysokości. Wyróżniają się prostotą i szybkością łączenia, która umożliwia podjęcie natychmiastowej pracy.

Rusztowanie ramowe to natomiast doskonała propozycja dla sytuacji, w których osobom przebywającym na konstrukcji, brakuje doświadczenia w poruszaniu się między pomostami kondygnacji. W takim przypadku warto wybrać ramy, które poza pomostami mają także stężenia utrzymujące rusztowanie. Stosuje się zarówno poziome, jak i ukośne elementy. Gwarantują one większe bezpieczeństwo, a równocześnie nie wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie szybkiego i wygodnego składania.

W przypadku rusztowań modułowych konstrukcje te są niezastąpione przy dużych pracach budowlanych. Systemowość rusztowania pozwala na dopasowanie go za pomocą rygli i stężeń i stworzenie dowolnych konfiguracji. Rusztowania modułowe doskonale sprawdzają się do prac przy nietypowej architekturze.

Rusztowania elewacyjne to także możliwość mobilności dzięki przejezdnym konstrukcjom. To  sprawdzony sposób na szybką i wygodną pracę. Rusztowania przejezdne umożliwiają sprawne przemieszczanie konstrukcji między poszczególnymi elementami budynku. Nie ma konieczności ciągłego rozbierania i składania na nowo rusztowania. Dzięki temu można m.in. przemieścić je wzdłuż ściany budynku. Jest to możliwe dzięki kółkom, a konstrukcja wieżowa powoduje, że rusztowanie nie zajmuje dużo miejsca.

Dlaczego dobór odpowiedniego rusztowania elewacyjnego jest tak ważny?

Dobór odpowiedniego rusztowania elewacyjnego wpływa na bardzo wiele czynników. To właśnie od tych konstrukcji zależy, czy prace zostaną wykonane prawidłowo. Rusztowania zapewniają także bezpieczeństwo osób pracujących na konstrukcji. Właśnie dlatego nie powinno się wybierać rusztowania bez wcześniejszego przeanalizowania czynności, do jakich będzie potrzebne. Duże znaczenie ma także typ obiektu, przy jakim będzie stawiane.

Jak mówi pracownik firmy STERN SERVICE oferującej sprzedaż i skup rusztowań elewacyjnych:

Rusztowanie nie jest tylko systemem rur i krat – aby można było się poruszać po konkretnych kondygnacjach, cała konstrukcja musi gwarantować stabilność. To jednak przede wszystkim poprawny montaż zawierający posadowienie, stężenia i kotwienie gwarantuje tę stabilność. Jej objawia się kołysaniem całej konstrukcji, co powoduje utrudnienia podczas przeprowadzanych prac budowlano-remontowych. Osoba, która znajduje się na niestabilnym rusztowaniu, może spaść i w rezultacie doznać poważnych urazów, niepełnosprawności, a nawet śmierci.

Decydując się na zakup rusztowania elewacyjnego, należy korzystać jedynie z profesjonalnych firm oferujących takie usługi. Stabilne konstrukcje i wykwalifikowani pracownicy dysponujący wiedzą to gwarancja udanej i bezpiecznej transakcji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas