Artykuł sponsorowany Suszarki do rąk, czyli rodzaje starego typu lub nowego

Suszarki do rąk, czyli rodzaje starego typu lub nowego

W ostatnich latach daje się coraz częściej zauważyć, że w dużej części łazienek publicznych oraz łazienek w budynkach biurowych czy w obiektach użyteczności publicznej, dostępne do tej pory podajniki ręczników papierowych są zastępowane elektrycznymi suszarkami do rąk. W naszym artykule tłumaczymy, dlaczego naszym zdaniem trend ten jest jak najbardziej słuszny oraz przedstawimy najczęściej stosowane rodzaje suszarek do rąk.

Ekologia i optymalizacja pracy

Istnieją trzy główne przyczyny, z powodu których stosowane do tej pory podajniki ręczników papierowych są w łazienkach publicznych zastępowane elektrycznymi suszarkami do rąk. Pierwsza z nich jest związana ze zwiększająca się w społeczeństwie świadomością i odpowiedzialnością za stan środowiska naturalnego. Druga dotyczy higieny suszenia rąk i zwracania coraz większej uwagi na to, żeby jak najbardziej ograniczyć ilość pozostających na rękach po skorzystaniu  z łazienki bakterii. Natomiast trzecia przyczyna stopniowego rezygnowania z ręczników papierowych jest związana z optymalizacją pracy i z chęcią zaoszczędzenia przez osoby zajmujące się administrowaniem budynków publicznych środków finansowych potrzebnych na utrzymanie łazienek oraz z chęcią zwiększenia panującego w nich porządku.

Rezygnacja z ręczników papierowych a ekologia

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Makoinstal, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży najwyższej jakości elementów wyposażenia łazienek i toalet publicznych: Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale korzystanie z zasilanych prądem suszarek jest bardziej ekologiczne niż masowe korzystanie z wydałoby się bardziej przyjaznych dla środowiska ręczników papierowych. Ręczniki bowiem trzeba najpierw wyprodukować i przetransportować do sklepów, a następnie do klienta. Żeby to zrobić, wytwarza się nieporównywalnie więcej uwalnianego do atmosfery dwutlenku węgla niż na skutek zużywania koniecznego do stosowania suszarek do rąk prądu.

Rezygnacja ze stosowania ręczników papierowych a higiena

Zastąpienie ręczników papierowych suszarkami do rąk powoduje też, że na rękach po ich umyciu nie pozostaną żadne bakterie i drobnoustroje. Różnica ta bierze się stąd, że po umyciu rąk nie trzeba już dotykać podajnika ręczników, a w przypadku bardziej nowoczesnych suszarek do rąk, także przycisku, który ją włączy.

Korzyści finansowe z rezygnacji z ręczników papierowych

Rezygnacja z ręczników papierowych przynosi także wiele oszczędności danej firmie czy administracji danego budynku. Konieczność stałego zapewniania wystarczającej ilości ręczników papierowych, przeznaczenie miejsca do ich magazynowania oraz zatrudnienie pracowników, którzy zajmują się napełnianiem pojemników z ręcznikami oraz sprzątaniem powstających na skutek ich użytkowania śmieci, generuje całkiem spore koszty.

Jakie są rodzaje suszarek do rąk?

Wiemy już dlaczego firmy tak często postanawiają rezygnować z ręczników papierowych na rzecz bardziej opłacalnych suszarek do rąk. Teraz przedstawimy najczęściej stosowane w łazienkach publicznych rodzaje suszarek do rąk. Jest ich naprawdę sporo. Można je podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane (najczęściej stal nierdzewna lub plastik) lub ze względu na sposób działania. Nas w tej chwili bardziej interesuje ten drugi podział. Wyróżniamy przede wszystkim trzy rodzaje suszarek do rąk:

  • Automatyczne suszarki do rąk – najczęściej stosowany rodzaj suszarek do rąk. Suszenie jest uruchamiane za pomocą umieszczonego wewnątrz czujnika ruchu lub czujnika podczerwieni. Włączona w taki sposób suszarka wyłącza się po około 30 sekundach, które powinny wystarczyć do skutecznego wysuszenia rąk po umyciu.
  • Manualne suszarki do rąk – Starszy typ suszarek do rąk, które uruchamia się przy użyciu przycisku. Poszczególne modele suszarek manualnych różnią się od siebie wagą i szybkością suszenia. Od pewnego czasu są coraz częściej zastępowane suszarkami automatycznymi, które po prostu są wygodniejsze w stosowaniu.
  • Kieszeniowe suszarki do rąk – takie suszarki do rąk odznaczają się charakterystycznym wyglądem, a dokładniej kieszenią, do której wkłada się mokre ręce. Po ich włożeniu suszarka automatycznie się włącza i zaczyna wytwarzać wąski prąd chłodnego powietrza, które zasysa znajdującą się na rękach wodę. Wadą tego rodzaju suszarek jest to, że zajmują one stosunkowo dużo miejsca, więc nie wszędzie się sprawdzą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas