Artykuł sponsorowany Ogrzewanie podłogowe - gdzie, dla kogo i na co uważać? Postaw na elementy instalacji od Onninen

Ogrzewanie podłogowe - gdzie, dla kogo i na co uważać? Postaw na elementy instalacji od Onninen

W trakcie budowy domu lub remontu generalnego, warto pomyśleć o założeniu ogrzewania podłogowego. To praktyczne rozwiązanie pomoże rozwiązać wiele problemów dnia codziennego, a także zapewni komfort zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Osoby, które zajmują się instalacją tego typu systemów, znajdą wszystko to, czego potrzebują w hurtowni Onninen

Typy ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to nic innego, jak instalacja grzewcza ukryta w posadzce lub zamontowane na niej. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza w miejscach, gdzie nijak nie pasuje założenie tradycyjnego kaloryfera. Istnieją dwa najbardziej popularne typy ogrzewania podłogowego: wodne i elektryczne. Ten pierwszy rodzaj generuje niższe koszty eksploatacji, niż drugi (a także, niż tradycyjne kaloryfery), chociaż sama instalacja jest droższa. Szczególnie, jeśli mamy piec na gaz ziemny, węgiel lub drewno, powinniśmy pomyśleć o ogrzewaniu wodnym. Maty lub kable grzejne, potrzebne do wykonania instalacji elektrycznej są znacznie tańsze, a dodatkowo prostsze w montażu. Będzie też lepsze, jeśli w całym domu chcemy w ten sposób dogrzać tylko kilka metrów kwadratowych.

Plusy ogrzewania podłogowego

Ciepła podłoga to ogromny komfort dla domowników. Przyjemne grzanie w stopy szczególnie zimą ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Sposób, w jaki ciepło rozchodzi się dzięki ogrzewaniu podłogowemu jest inny, niż przy tradycyjnej instalacji. Dzięki temu można zachować niższą temperaturę pomieszczenia przy takich samych odczuciach fizycznych. Te nawet 2 stopnie różnicy mają znaczący wpływ na ogólne rachunki za ogrzewanie domu.

Przygotowanie podłogi

Podłoga pod takie ogrzewanie, szczególnie wodne powinna być odpowiednio przygotowana. Podłoże musi być dokładnie wyrównane, bo płyty powinny dokładnie przylegać do podkładu podłogowego. Inaczej może pojawić się problem z pękaniem rur. Te czynności oraz montaż samej instalacji ogrzewania podłogowego zostawmy fachowcom. Przedsiębiorstwa, które zajmują się instalacją ogrzewania podłogowego, powinny skorzystać z oferty hurtowni Onninen. Wieloletnie doświadczenie i istnienie na rynku polskim oraz zagranicznym sprawiają, że ta firma to godny partner w interesach. Dzięki temu, że specjaliści zapewniają pomoc nie tylko w punktach stacjonarnych, ale również w hurtowni internetowej, z ich usług i doradztwa mogą skorzystać hydraulicy, elektrycy oraz inni specjaliści z całego kraju. Z hurtownią Onninen chętnie współpracują także firmy budowlane, sklepy branżowe, a także fabryki przemysłowe. W ofercie można znaleźć także elementy instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła czy gazowe kotły kondensacyjne.

Idealne do łazienki

Ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w kilku newralgicznych pomieszczeniach w domu. Na pewno powinno znaleźć się w łazience. Wyjście z kąpieli, niezależnie od temperatury powietrza, na ciepła podłogę to sama przyjemność. Dobrym pomysłem będzie też korytarz - naniesione jesienią i zimą błoto będzie szybko wysychać, a zmarznięte ciało od razu otrzyma dawkę ciepła, gdy tylko zdejmiemy buty. Pamiętajmy, że ogrzewania podłogowego nie musimy kłaść w całym pomieszczeniu. Jeśli na przykład planujemy je w sypialni i wiemy, gdzie będzie znajdowało się łóżko, możemy zaplanować je tak, aby nie znajdowało się pod nim (ani pod wanną w łazience czy szafą w korytarzu - oszczędzimy dzięki dobremu projektowi bardzo dużo pieniędzy na niepotrzebnej instalacji), ale w miejscu, w którym stawiamy stopy po wstaniu z łóżka. Możliwości jest wiele, a korzyści płynących z ogrzewania podłogowego są nieocenione.

Opracowanie:

Onninen sp. z o.o.

Warszawa , Emaliowa 28

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter