Artykuł sponsorowany Jakie meble do łazienki wybrać?

Jakie meble do łazienki wybrać?

Aranżując i urządzając łazienkę, warto postawić na produkty o najwyższej jakości. Specyficzne warunki, które panują w tym małym pomieszczeniu, wymuszają wybór takich mebli, które swoje funkcje będą spełniać jak najlepiej i najdłużej. Ważna jest także atmosfera, funkcjonalność i praktyczność. Jakie meble do łazienki wybrać, by stworzyć przytulny klimat i jednocześnie zachować użytkowy charakter tego wnętrza? 

Jak wybierać meble łazienkowe?

Urządzając łazienkę, pod uwagę należy wziąć panujące w niej specyficzne warunki. W tym pomieszczeniu panuje wilgoć, na powierzchniach skrapla się para wodna, a podłoga i znajdujące się w nim meble i sprzęty niejednokrotnie są pochlapane wodą. Poza tym łazienki w polskich domach lub mieszkaniach są niewielkie i niezwykle trudno ustawne. Podczas wybierania mebli łazienkowych warto zastanowić się nad kilkoma czynnikami. Bardzo ważne jest to, z jakich materiałów zostały wykonane szafki i w jaki sposób zostały zabezpieczone. Drugą istotną sprawą do przemyślenia przed zakupami jest funkcjonalność mebli i ich rozkład. Należy też rozważyć to, w jakim stylu będzie urządzona łazienka. Niezwykle ważne jest też wcześniejsze rozplanowanie tego, w których miejscach znajdą się przyłącza, kaloryfer i gniazdka.

Jakie są rodzaj mebli łazienkowych?

Do wyboru jest mnóstwo rodzajów mebli do łazienki. Są to szafki pod umywalkę stojące lub podwieszane, w których misę można wpuścić w blat lub ustawić ją w całości na jego powierzchni. W łazience warto ustawić też słupki i półsłupki. Będzie to doskonałe miejsce do przechowywania kosmetyków, środków czystości lub ręczników. Do powieszenia na ścianach przeznaczono szafki, których fronty można zastąpić lustrem, oszczędzając w ten sposób pieniądze na zakup kolejnego produktu. Taka aranżacja świetnie sprawdzi się także w małych łazienkach, w których nie ma możliwości powieszenia dużego lustra. Są także półki, zabudowy dopasowane do rozmiarów pomieszczenia, meble modułowe, mobilne wózeczki, stojaki na ręczniki i otwarte regały łazienkowe.

Z czego są zrobione meble łazienkowe?

Najczęściej stosowanym materiałem w produkcji mebli łazienkowych jest płyta MDF. Jednak najlepiej sprawdzają się te wykonane z płyty HPL. To odporne na wilgoć tworzywo jest specjalne obrabiane i zabezpieczane, dzięki czemu skraplająca się woda i wysoka temperatura nie są w stanie mu zaszkodzić. Innymi materiałami stosowanymi podczas produkcji mebli do łazienek są: szkło, drewno oraz stal nierdzewna i żeliwo. Wszystkie muszą być odpowiednio zaimpregnowane. O wybór najlepszych jakościowo łazienkowych mebli warto zapytać w sklepie z armaturą Ga-Bi z Kościerzyny w województwie pomorskim. Oprócz produktów do przechowywania znajdziemy tam także grzejniki, kabiny prysznicowe, wanny, kafelki, panele, drzwi i kleje montażowe.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas