Artykuł sponsorowany Produkcyjna, rolnicza, przemysłowa. Rodzaje wykorzystywanych hal stalowych

Produkcyjna, rolnicza, przemysłowa. Rodzaje wykorzystywanych hal stalowych

W ciągu ostatnich lat w budownictwie dokonał się ogromny postęp. Z Zachodu przyszła do nas nowoczesna technologia budowy hal stalowych przy użyciu prefabrykatów. Dzięki temu każda hala jest budowana w bardzo krótkim czasie i zgodnie z jej przyszłym przeznaczeniem albo w taki sposób, aby jej przeznaczenie można było zmieniać – a sposobów jej zagospodarowania jest sporo.

Uniwersalne, mobilne, efektywne

Ze względu na przeznaczenie hale można podzielić na przemysłowe (hale produkcyjne, magazynowe, przetwórcze), usługowe (np. serwisy samochodowe, lotnicze, handlowe) i użytkowe (hale sportowe, widowiskowe i inne). Już sam ten podział, choć podstawowy, pokazuje, że zastosowanie hal jest w zasadzie nieograniczone. Mało tego, dodatkową zaletą hal stalowych jest to, że są mobilne – w razie potrzeby nie trzeba sprzedawać całego obiektu i w nowym miejscu budować nowego. Halę można równie szybko i łatwo zdemontować, jak zbudować, a dzięki konstrukcji polegającej na łączeniu gotowych elementów sprawnie przetransportować i postawić w nowym miejscu. Oczywiście można też ją sprzedać, a nowy właściciel postawi ją na swojej działce. Jedyne, co zostanie po hali to jej fundamenty lub ewentualne podpiwniczenie, jeśli sobie takiego zażyczyliśmy – ale ich usuwanie i tak jest nieporównywalnie mniej kłopotliwe niż gdybyśmy mieli tradycyjny budynek z betonu lub cegły. O szukaniu kupca nie wspominając – zwłaszcza że jeszcze kilkanaście lat temu budynki przemysłowe lub gospodarcze budowano z już z góry określonym przeznaczeniem, a ich przekształcenie było kosztowne i problematyczne, a nierzadko wręcz niemożliwe.

O czym warto pamiętać, projektując hale

Oczywiście jakiejkolwiek roli nie pełniła by hala, powinna ona spełniać wymagania określone dla swojego przeznaczenia. Jeżeli jest magazynem żywności, musi być w środku wykończona materiałami, które mogą mieć kontakt z żywnością. Jeżeli jest zakładem produkcyjnym lub rolniczym budynkiem inwentarzowym, musi mieć odpowiednią ilość okien zapewniających światło; jeśli jest natomiast hangarem lub garażem na maszyny budowlane – trzeba pamiętać o dobrej nawierzchni i wentylacji, aby odprowadzać spaliny. Jasno określony cel budowy hali i jej przyszłe wykorzystanie bardzo nam ułatwi jej budowę i sprawi, że będziemy mogli z niej korzystać krótko po rozpoczęciu budowy. Jeżeli mamy wątpliwości co do jej planu, konstrukcji czy używanych materiałów – przedsiębiorstwa stawiające hale, takie jak np. firma Largohale, służą pomocą i konsultacją na każdym etapie: od planowania do wykonania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas