Artykuł sponsorowany Prawidłowe i funkcjonalne użytkowanie rusztowań

Prawidłowe i funkcjonalne użytkowanie rusztowań

Każdy z nas widział jak wygląda rusztowanie, które firma budowlana stawia wokół budowanego lub odrestaurowywanego budynku. Jednak jak poprawnie użytkować taką konstrukcję i na co uważać? Jak sprawić, aby praca na rusztowaniu była bezpieczna? Prawidłowe użytkowanie rusztowań to bezpieczeństwo dla pracowników, osób znajdujących się w zasięgu konstrukcji i szybki postęp prac!

Firma Olimpia Kościańska zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą elementów metalowych jak bramy, ogrodzenia, schody, balustrady i rusztowania klinowe. Od lat zdobywamy wiedzę i doświadczenie, które dziś przekazujemy klientom służąc im wskazówkami i radą przy wyborze najlepszego dla nich rozwiązania. Zdajemy sobie sprawę, że prace prowadzone na rusztowaniach wymagają zachowania zasad bezpieczeństwa i dużo zależy od jakości konstrukcji. Do produkcji naszych towarów wykorzystujemy wyłącznie materiały najwyższej jakości.

Funkcjonalność rusztowania

Na rynku istnieje wiele modeli i typów rusztowań, które spełniają różne funkcje i nadają się do stosowania do określonych prac budowlanych i remontowych. Od ponad 10 lat zajmujemy się projektowaniem i produkcją rusztowań klinowych, które są rusztowaniami przestrzennymi i zyskują coraz to większe zainteresowanie ze względu na prostą konstrukcję i trwałość. Składają się z pionowych elementów (choinek), które posiadają wpusty, co 50 cm oraz elementów poziomych (leżni), które wyposażone są w kliny pasujące do tych wpustów. Dzięki takiemu montażowi są to bezpieczne i stabilne konstrukcje. Klin zapewnia sztywność łączenia i nie ma możliwości, aby coś samo się rozłączyło. Co ciekawe do takiego rusztowania w zależności od potrzeb można dołączyć inne elementy: drabinki, podesty, stężenia, podstawy śrubowe, leżnie zabezpieczające, mocowanie do ściany, balkony, burtnice czy siatki rusztowaniowe. Tworzymy w ten sposób spersonalizowany zestaw rusztowań przyściennych, który mogą Państwo wykorzystać w trakcie budowy, remontu lub odnowy budynków. Dużą przewagą takiego rodzaju rusztowania jest również fakt, że do jego montażu nie potrzeba ani dużej ilości osób, ani specjalistycznego sprzętu. Wystarczą dwie lub trzy osoby i można zabierać się do pracy!

Użytkowanie rusztowania klinowego

Ponieważ do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie klient ma możliwość personalizacji zamawianego zestawu. Wraz z dodatkami można stworzyć zestawy rusztowań przyściennych, kotwiczonych i mocowanych w ścianach. Jedną z zalet tego rodzaju modelu jest również fakt, że rusztowanie sprawdzi się w nierównym terenie, gdzie występują różnice poziomów jak schody, wykopy czy skarpy. Samą konstrukcję łatwo jest transportować i przechowywać. Co więcej, można takie rusztowanie postawić na kółkach, co dodatkowo będzie ułatwiało jego przesuwanie w trakcie pracy. Wszystkie drewniane podesty, jakie produkujemy, są wykonane z wysokiej jakości drewna, które jest odpowiednio impregnowane. Zaś elementy rusztowania są malowane podkładem i farbą ochronną, które czynią je odpornymi na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas