Materiał Partnera Jakie właściwości mają mieszanki granitowe z kopalni piasku Awida?

Jakie właściwości mają mieszanki granitowe z kopalni piasku Awida?

Wśród kruszyw mineralnych jednymi z lepszych parametrów fizycznych wyróżnia się granit. Pozyskiwane mieszanki znajdują zastosowanie zwłaszcza w branży budowlanej oraz drogownictwie. Jednym z dostawców tego materiału jest kopalnia pisaku Awida, znajdująca się w Bystrzycy. Klienci mogą liczyć nie tylko na produkt najwyższej jakości, ale także jego sprawny i bezpieczny transport we wskazane miejsce.

Gdzie kupować kruszywo mineralne?

Tego rodzaju materiały stanowią integralną część tych wykorzystywanych na szeroką skalę w branży budowlanej. Bez nich nie byłoby także możliwe stworzenie funkcjonalnej infrastruktury drogowej. Zaopatrzyć się w nie można dzięki kopalni piasku Awida, zlokalizowanej w Bystrzycy koło Oławy. To firma założona w 1990 roku, której głównym profilem działalności jest właśnie wydobycie oraz dystrybucja piasku, zarówno kopanego, jak i płukanego. Niemniej jednak w ofercie klienci odnajdą także żwir, pospółkę kopaną, mieszanki granitowe o frakcji 0-31,5 mm oraz 0-63 mm. Dzięki temu, że kopalnia dysponuje własną flotą pojazdów transportowych oraz koparek, zapewnia kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Zamówione kruszywa są bowiem dostarczane do wskazanego miejsca wraz z ich rozładunkiem. Wykorzystanie przy tym ciężkiego sprzętu minimalizuje czas realizacji zamówienia do niezbędnego minimum. Sprzedawany granit nadaje się natomiast do wielu zastosowań, nie tylko w drogownictwie.

Co cechuje mieszanki granitowe?

Kruszywo tego typu pozyskuje się na drodze procesów naturalnych – w wyniku rozdrobnienia skał na skutek erozji – lub mechanicznie, czyli poprzez technikę łamania. Następnie może być poddane uszlachetnieniu polegającemu na płukaniu czy przesiewaniu w celu wyeliminowania wszelkich zanieczyszczeń pylistych. Jeśli chodzi o granit, to wyróżnia się on wytrzymałością na ściskanie oraz ścieranie. Ponadto wykazuje właściwości mrozoodporne i nie ulega negatywnemu wpływowi zmiennych czynników atmosferycznych. Ma także niewielką nasiąkliwość, spore walory estetyczne, a do tego dostępny jest w atrakcyjnej cenie. To wszystko sprawia, że mieszanki granitowe uważa się za solidny materiał budowlany.

Do czego wykorzystać kruszywo granitowe?

Surowiec odgrywa znaczącą rolę, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową czy kolejową. Jak przedstawia pracownik kopalni piasku Awida:

Mieszanki granitowe ze względu na swoje właściwości świetnie sprawdzają się jako wypełniacz przy produkcji mieszanek betonowych przeznaczonych na podbudowę dróg utwardzanych. Mogą także być stosowane samodzielnie jako powłoka zagęszczająca na warstwie cementu.

Jeśli zaś chodzi o budowę tras kolejowych, ale i tramwajowych, pełni on funkcję podsypki znajdującej się pomiędzy szynami. W ten sposób skutecznie przenosi obciążenia, tłumi drgania oraz hałas. Ponadto zapobiega tworzeniu się kałuż i zarastania torowisk roślinnością. Nierzadko również kruszywo z granitu można spotkać w aranżacjach terenów zielonych i przydomowych ogrodów. Dzięki swojej dekoracyjności wykorzystuje się je przy budowie oczek wodnych, ścieżek lub jako podsypkę dla drzew oraz krzewów.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas