Artykuł sponsorowany Pompy ciepła w ofercie firmy iEnergia

Pompy ciepła w ofercie firmy iEnergia

Rynek budowlany z roku na rok staje się bogatszy o wiele nowych i innowacyjnych rozwiązań, spełniających ekologiczne wymagania. Do jednych z nich niewątpliwie należą służące do ogrzewania pompy ciepła. Ich sprzedażą zajmuje się od lat zajmuje się firma iEnergia. Co jest powodem takiej popularności pomp ciepła? Jakie ich rodzaje są dostępne na rynku? I przede wszystkim jakie są ich zalety? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule. Miłej lektury!

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia, które przetwarzają energię cieplną na energię mechaniczną. Wykorzystują one tę energię do podgrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Pompy ciepła są zasilane przez sieci elektryczne lub baterie słoneczne, dlatego stanowią świetny dodatek do paneli fotowoltaicznych. Urządzenia te wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, żelazo, miedź, nikiel, cynk, ołów, stali nierdzewnej i stopów metali.  Pompy mogą występować w różnych rozmiarach i kształtach.

Najczęściej stosuje się je w budynkach, takich jak domy, hotele, szpitale, uczelnie wyższe, centra handlowe i magazyny. Pompy ciepła są także stosowane w przemyśle, takim jak przemysł chemiczny, petrochemiczny, metalurgiczny i papierniczy. Najczęściej instalowane są przez doświadczone firmy instalacyjne lub samodzielnie przez właścicieli budynków.

Rodzaje pomp ciepła

Istnieją trzy główne rodzaje pomp ciepła: powietrzne, gruntowe i wodne.

  • Pompy ciepła powietrzne – przetwarzają energię cieplną powietrza w energię mechaniczną. Najczęściej wykorzystuje się je do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Tego rodzaju pompy  są łatwe w montażu;

  • Pompy ciepła gruntowe – przetwarzają energię cieplną gruntu w energię mechaniczną. Pompy te są trwałe i wydajne, ale mogą być trudne w montażu;

  • Pompy ciepła wodne – przetwarzają energię cieplną wody w energię mechaniczną. Pompy wodne są wydajne, ale tak jak pompy gruntowe mogą być trudne w montażu.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie pompą ciepła?

Jak wyjaśniają specjaliści od sprzedaży pomp ciepła z firmy iEnergia, rozwiązanie to posiada wiele zalet i zdecydowanie warto je wybrać. Dlaczego? O to powody:

  • Pompy ciepła są ekologiczne – wykorzystują naturalne źródła energii i nie emitują przy tym szkodliwych substancji;

  • Pompy ciepła są efektywne – są one bardziej wydajne niż konwencjonalne systemy grzewcze, dzięki czemu pomagają zmniejszyć koszty ogrzewania;

  • Pompy ciepła są wydajne – mogą być stosowane do ogrzewania dużych powierzchni;

  • Pompy ciepła są łatwe w obsłudze – nie wymagają specjalistycznej wiedzy i mogę być obsługiwane przez każdego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas