Materiał Partnera IT Fotowoltaika – projektowanie i instalacja systemów energii odnawialnej

IT Fotowoltaika – projektowanie i instalacja systemów energii odnawialnej

Ciągłe podwyżki cen prądu powodują, że coraz częściej dążymy do niezależności energetycznej. W poszukiwaniu oszczędności, wiele firm czy gospodarstw domowych stawia na montaż paneli słonecznych, które przynoszą znacznie więcej korzyści, niż można przypuszczać. Odpowiednio zainstalowane przez specjalistów takich jak IT Fotowoltaika pozwalają w pełni wykorzystać potencjał zielonej energii.

Istota systemy fotowoltaicznego

Nie ulega wątpliwości, że w pełni ekologiczny system fotowoltaiczny cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż jego wydajność pokrywa zapotrzebowanie na energię przeciętnej polskiej rodziny. Pozyskuje się ją bezpośrednio ze światła dziennego za pomocą zbudowanych z krzemu, selenu bądź germanu fotoogniw, które wykazują właściwości półprzewodników. System charakteryzuje się niezwykłą trwałością, co oznacza, że jego usterki należą do rzadkości. Jak podkreśla ekspert z firmy IT Fotowoltaika:

Inwestycja w panele słoneczne naprawdę się opłaca. Jeśli zdecydujemy się na przedsięwzięcie wyłącznie z własnych środków, rachunki zmaleją praktycznie do zera. To, do jakich celów zostanie użyta darmowa energia, zależy już zaś wyłącznie od właścicieli obiektu. Jedni wykorzystają ją do oświetlenia budynku, drudzy zaś do zasilania pompy ciepła. Wedle szacunków, w polskich warunkach z każdego 1 kWp mocy, można uzyskać nawet do 5000 kWh energii elektrycznej rocznie. Taka sposobność nie byłaby jednak możliwa bez tzw. inwertera, który przekształca prądu stały na zmienny, zgodny z parametrami sieci domowej.

Kompleksowe wykonanie instalacji

Aby opisywany system funkcjonował sprawnie i bezpiecznie, jego zaprojektowanie, a także montaż należy powierzyć doświadczonym podmiotom. Tym samym wybór firm, które zrealizują inwestycję od A do Z, nie powinien nigdy stanowić dzieła przypadku. Powierzając zadanie przedsiębiorstwu IT Fotowoltaika, klienci mają pewność, iż najwyższej klasy panele zostaną umieszczone pod optymalnym kątem i odpowiednim miejscu. Specjaliści dysponujący niezbędnymi uprawnieniami precyzyjnie dobiorą również moc komponentów, co w dużym stopniu decyduje o oszczędnościach oraz czasie zwrotu inwestycji. Wykwalifikowani pracownicy przy zabiegach instalacyjnych wykorzystują wyłącznie wysokiej jakości złącza i przewody, sprawnie dostosowując osprzęt do prądu stałego. Firma IT Fotowoltaika kieruje swą ofertę nie tylko dla osób prywatnych, ale też gospodarstw rolnych, zakładów produkcyjnych oraz właścicieli obiektów użyteczności publicznej. Do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny, przykładając szczególną wagę do wykonania zadań w obrębie wcześniej ustalonych terminów.

Opracowanie:

It Fotowoltaika Iwona Tomczyk

Rumia , Starowiejska 57 lok. 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas