Artykuł sponsorowany Podłoga w biurze – jaki rodzaj pokrycia wybrać?

Podłoga w biurze – jaki rodzaj pokrycia wybrać?

Pokrycie podłogowe to ważny element aranżacji przestrzeni. Pełnią nie tylko rolę dekoracyjną, ale również funkcjonalną. Powinny więc zostać odpowiednio dopasowane do pomieszczenia nie tylko ze względu na styl, ale też charakterystyczne cechy danego rodzaju parkietu. Sprawdź, kiedy warto wybrać panele podłogowe, a kiedy lepiej sprawdzi się wykładzina. Zobacz również, w jaki sposób pielęgnować te pokrycia podłogowe.

Panele czy wykładzina?

Wśród dostępnych na rynku pokryć podłogowych stosowanych w powierzchniach biurowych  największą popularnością cieszą się panele podłogowe PCV oraz wykładziny. Sprawdzają się one w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, dlatego jeśli zastanawiasz się, który rodzaj podłóg wybrać, warto poznać wady i zalety obu.

Panele podłogowe PCV są estetycznym rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o dużym natężaniu ruchu. Są niezwykle wytrzymale i łatwe do utrzymania w czystości. Aby przez długi czas zachowały swój blask, powinny być jednak pielęgnowane przy zastosowaniu odpowiedniej chemii posadzkarskiej, dostępnej w specjalistycznych sklepach, takich jak Marand. Ogromną zaletą paneli jest łatwość ich montażu oraz szeroka gama dostępnych na rynku wzorów -  od modeli imitujących drewno, po panele do złudzenia przypominające beton.

Wielu właścicieli firm chce jednak nadać swoim gabinetom przyjazny, ciepły wygląd. W tej sytuacji doskonale sprawdzają się wykładziny. Te pokrycia podłogowe przeżywają swój renesans, a ilość dostępnych na rynku wzorów spełni oczekiwania każdego klienta. W pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu najlepiej sięgnąć po wykładziny heterogeniczne – są to specjalistyczne pokrycia podłogowe, składające się z kilku warstw. Dzięki takiej konstrukcji są one dużo odporniejsze na wgniecenia oraz zarysowania.

W jaki sposób dbać o pokrycia podłogowe?

Nieżalenie, czy zdecydujesz się na panele, czy wykładziny, musisz pamiętać, że kluczem do ich eleganckiego wyglądu jest odpowiednia pielęgnacja. Niestety, samo odkurzanie podłóg to za mało, a często zdarza nam się o tym zapominać. Zarówno panele podłogowe, jak i wykładziny powinny być regularnie czyszczone. Dzięki temu przez długi czas wyglądać będą jak nowe.

Najlepszym wyborem jest zakup specjalistycznej chemii posadzkarskiej, czyli środków do czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczenia tych elementów wykończeniowych. Dobrym pomysłem może być także pokrycie podłóg powłoką ochronną, czyli polimeryzacja. Proces ten zapobiega zarysowaniom, zabrudzeniom i uodparnia nawierzchnie na działania środków chemicznych. Może również nadawać parkietowi matowe lub błyszczące wykończenie – w zależności od preferencji klienta.

Opracowanie:

Marand Sprzedaż i montaż wykładzin obiektowych

Michałowice , Słoneczna 13A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas