Artykuł sponsorowany Ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe – co wybrać do domu?

Ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe – co wybrać do domu?

Instalacja centralnego ogrzewania wykonana w domu jednorodzinnym daje szereg możliwości w zakresie wyboru rozprowadzenia ciepła po pomieszczeniach. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się ogrzewanie podłogowe oraz grzejnikowe. Pierwsza z metod nadal wzbudza jednak sporo wątpliwości i uznawana jest za kosztowniejszą od montażu grzejników. Co zatem lepiej sprawdzi się w domu?

Zalety i wady ogrzewania podłogowego

Ułożone pod panelami podłogowymi czy glazurą przewody rozprowadzające ciepło to sposób na efektywne ogrzewanie pomieszczeń. Są one równomiernie ocieplane, co jest niewątpliwie sporym atutem ogrzewania podłogowego. Taka instalacja jest komfortowa, bezproblemowa w użytkowaniu i dodatkowo zdrowa. Sprawdzi się w domu jednorodzinnym, który użytkowany jest przez alergika – zapobiega bowiem pojawianiu się kurzu w sezonie grzewczym. Układ musi być jednak wykonany bardzo dokładnie.

Jeśli na tym polu dojdzie do błędów, to naprawa ogrzewania podłogowego może stać się sporym problemem. Konieczne będzie usunięcie materiałów wykończeniowych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Z tego względu montaż ogrzewania podłogowego należy zlecić wyłącznie sprawdzonym firmom świadczącym usługi w tym zakresie. Jedną z nich jest MCI Marcin Czarnecki. Zespół specjalistów ułoży przewody w taki sposób, by były one właściwie zabezpieczone, minimalizując tym samym możliwość wystąpienia awarii. Czy takie rozwiązanie jest zatem lepsze od tradycyjnych grzejników?

Czy nadal warto inwestować w ogrzewanie grzejnikowe?

Popularnie określane jako kaloryfery, grzejniki są kolejnym z elementów wykorzystywanych w celu rozprowadzenia ciepła z instalacji centralnego ogrzewania. Umieszcza się je przeważnie na ścianach, w wybranych punktach pomieszczeń. Jest to jeden z najtańszych sposobów na uzyskanie komfortu termicznego we wnętrzach domu. Kontrolowanie temperatury jest przy tym łatwe, a ewentualne usterki naprawia się szybko i bez ponoszenia sporych wydatków.

Grzejniki zabierają jednak sporo miejsca, nie ogrzewają pomieszczeń równomiernie i dla wielu są mało estetyczne. Dobrym pomysłem jest połączenie obu instalacji grzewczych. Najczęściej ogrzewanie podłogowe stosuje się na parterze, a na wyższych kondygnacjach ciepło rozprowadza się z użyciem grzejników. To optymalne rozwiązanie, które pozwoli uzyskać pożądany komfort termiczny i jednocześnie estetyczny wygląd kluczowych pomieszczeń w domu jednorodzinnym – salonu, kuchni i jadalni. Ostateczny wybór warto jednak zawsze skonsultować z firmą zajmującą się montażem instalacji grzewczych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas