Materiał Partnera Odnawialne źródła energii – domy jednorodzinne

Odnawialne źródła energii – domy jednorodzinne

O tym, że rachunki za energię elektryczną potrafią przysporzyć prawdziwego bólu głowy, nie trzeba przekonywać nikogo. Dlatego właśnie właściciele domów jednorodzinnych, zarówno tych istniejących, jak i tych, które dopiero powstają, szukają nowoczesnych rozwiązań związanych z energią odnawialną. To doskonały sposób, aby budżet przeznaczony na rachunki, przeznaczyć na sprawy o wiele przyjemniejsze. Co w tym zakresie odnawialnych źródeł energii proponują najlepsi wykonawcy?

Słońce – darmowe źródło energii

Z astronomicznego punktu widzenia fałszywe jest stwierdzenie, iż Słońce stanowi nieskończone źródło energii. Nie zmienia to jednak faktu, że posłuży ono ludzkości przez następne kilka miliardów tal. Dlatego właśnie coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się systemy solarne, które odpowiedzialne są na dostarczenie budynkowi energii elektrycznej. Wiele kontrowersji wywołują koszty związane z zakupem i montażem takiego systemu. Wydatki w największej mierze uzależnione są od mocy, jaką generować ma system. Niemniej jednak każdy, kto chciałby wyposażyć w niego dom jednorodzinny, musi liczyć się z wydatkiem oscylującym w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kwota ta nie wydaje się jednakowoż zbyt duża w momencie, gdy potraktuje się ją jako pewną inwestycję, która relatywnie szybko się zwróci.

Oczywiście nie stanie się to w ciągu roku, aczkolwiek można mieć pewność, że z czasem zacznie się odczuwać przyrost gotówki w portfelu. Ze względu na stopień zaawansowania technologicznego całej instalacji, jej montaż warto zlecić najbardziej renomowanym wykonawcom. Zdecydowanie należy do nich firma Mont-Sanit, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie nowoczesnych źródeł energii odnawialnej. Klienci mogą liczyć zarówno na miłą atmosferę współpracy, jak i profesjonalne doradztwo. Co jeszcze warto wiedzieć o systemach solarnych?Systemy solarne – montaż

Choć montaż systemu solarnego nie jest niesamowicie trudnym zadaniem, to jego założenie wymaga przede wszystkim ogromnego doświadczenia. Sprawą kluczową jest umiejscowienie paneli. Jako że zdecydowana większość domów jednorodzinnych ma dachy skośne, najważniejsze jest umieszczenie paneli na stornie najbardziej nasłonecznionej, czyli od południa. Tak jak w przypadku dachów dwuspadowych nie zawsze udaje się zrealizować to założenie w stu procentach, tak w wypadku dachów kopertowych lub wielospadowych, zawsze znajdzie się optymalne miejsce.

Do montażu systemów solarnych producenci pokryć dachowych przewidzieli szereg rozwiązań systemowych, dzięki którym nie ma konieczności bezpośredniej ingerencji w połać dachową. Mowa tu przede wszystkim o dachówkach ze specjalistycznymi uchwytami, na których można oprzeć poszczególne panele. Kompleksowe skorzystanie z oferty usługowej specjalistycznych firm, zajmujących się montażem paneli słonecznych zapewnia przede wszystkim możliwość uzyskania stosownej gwarancji wykonawczej.

Opracowanie:

Mont-Sanit Piotr Brzyski

Lubaczów , Różana 4

  • tel. 665 932 666

Podziel się