Materiał Partnera Obudowy wkładów kominowych z kamienia naturalnego

Obudowy wkładów kominowych z kamienia naturalnego

Nowoczesne budownictwo dzisiaj nie rezygnuje ze stosowania w salonach, czy jadalniach, pięknych kominków. Nie tylko są one bowiem dodatkowym elementem całego systemu grzewczego, ale także bardzo popularną konstrukcją dekoracyjną. Dzisiaj dzięki rozwoju dziedziny kamieniarstwa budowlanego, można uzyskać zaś bardzo efektowne obudowy kominków, między innymi z marmuru, czy piaskowców.

Idealne do różnych stylów wnętrzarskich

Obudowy kominowe z kamienia naturalnego, pozwalają na wykorzystanie ich w różnych stylach wnętrzarskich. Świetnie pasują do wnętrz wykonanych w porządku skandynawskim, klasycznym, retro, art deco, awangardowym, kolonialnym, modernistycznym, industrialnym, czy także wiejskim. Wszystko jednak zależy od doboru odpowiedniego kamienia, a także od projektu obudowy, która może przybierać kwadratowe ostre kształty, lub te bardziej delikatne i „płynne”. W dużej mierze zależy to od wyboru danego wkładu kominowego – może on być umieszony w połowie wysokości ściany, od jej podłoża, a nawet znacznie bliżej sufitu! Dzisiaj branże instalacji kominków oraz kamieniarstwa budowlanego, potrafią zaskoczyć kreatywnymi pomysłami, nawet idącymi w kierunku futurystycznym!

Szeroki wybór kolorów i wzorów

Kamienie naturalne występują w różnych kolorach: beżowym, granatowym, szarym, ciemno zielonym, kremowym, żółtawym, pomarańczowym, niebieskim, burgundu, a także białym, czy czarnym. Oczywiście warto wiedzieć, że często płyty kamienne posiadają mieszankę kolorystyczną, którą dodatkowo potęguje bogate wzornictwo – to one zaś pozwalają nadać naturalizm całej konstrukcji. Warto jednak wiedzieć, że kolor i wzór, zawsze wiąże się z doborem odpowiedniego materiału wykończeniowego. Na ogół marmuru i piaskowce są bardzo jasne, a bazalty i granity bardzo ciemne. W ostatnich latach bardzo często wykorzystuje się także trawertyn, który jest bardzo atrakcyjny cenowo, a przy tym wizualnie – przypomina on niekiedy bardzo jasne, lub też ciemne drewno z charakterystycznymi pręgami, a nawet słojami!

Matowe, czy na wysoki połysk?

Kamienie naturalne mogą różnić się również swoją fakturą, czy właściwościami odbijania światła. Dzisiaj zatem warto wykorzystać również ten element wizualny, tworząc ciekawe konstrukcje. Oczywiście można postawić na najbardziej popularne półmatowe konstrukcje, ale coraz częściej kominki obudowywane są albo kamieniami całkowicie matowymi, nadającymi surowość wnętrzu, albo właśnie w 100% połyskliwymi, które idealnie harmonizują się z elegancją, czy awangardą otoczenia – zwłaszcza wykonanego w ciemnych barwach, według zasad minimalizmu!

Materiały, projekt i montaż! – wybierz usługi jednej firmy

Budowa całego kominka w domu to dość sporty koszt. Jego optymalizację należy szukać zatem w usługa szeroko wyspecjalizowanych firm, które będą w stanie zapewnić materiały budowlane – kamienie naturalne – wydajne i nowoczesne wkłady kominowe, a także projekty konstrukcji wraz z ich wykonawstwem. Przykładem takiego podmiotu, jest firma P.P.H.U. Kamieniarstwo Budowlane, która jest również ekspertem w dziedzinie tworzenia przepięknych schodów kamiennych, czy też blatów kuchennych.

Opracowanie:

Kamieniarstwo Budowlane PPHU Piotr Filipiuk

Mysłowice , Kościelniaka 118

Podziel się