Materiał Partnera Zalety kamienia naturalnego do budowy nagrobków

Zalety kamienia naturalnego do budowy nagrobków

Wybór nagrobka i płyty nagrobnej musi odznaczać się pewnymi, specyficznymi cechami wykorzystanego do ich budowy materiału. To te cechy pozwolą nam na utrzymanie ich w doskonałej kondycji przez wiele lat. Gdy zaś mieszkamy w dużej odległości od cmentarza, pomogą nam utrzymać ich własny estetyczny wygląd, nawet gdy nie będziemy dokonywać systematycznych zabezpieczeń i impregnacji kamienia. Gdy znajdziemy na to czas, zaledwie raz czy kilka razy w roku, a może i rzadziej. Kamień naturalny jest doskonałym budulcem, który warto wykorzystać do stawiania pomników i nagrobków. Dlaczego?

Ponieważ to wytrzymały materiał

Zarówno marmur, jak i równie popularny granit to kamienie naturalne o wysokiej wytrzymałości. Są w stanie przetrwać największe mrozy i upały, a przy tym nie ulegają korozjom w kontakcie z wodą i niełatwo poddają się niszczycielskim działaniom deszczów, śniegów i lodu. To budulec, który w roli płyty nagrobkowej spełnia się doskonale, nie będąc podatnym na uszkodzenia mechaniczne. Granit ma tu przewagę, ale i nagrobki z marmuru wytrzymają wiele. W przypadku dużego zaniedbania i braku możliwości zadbania o tego rodzaju kamień naturalny zawsze jesteśmy w stanie poprosić o renowację nagrobków, w jednej z okolicznych firm kamieniarskich. Wśród nich wymienimy np. firmę Kamieniarstwo M.Pawlaka, która nie tylko dokonuje renowacji, ale i zajmuje się szeroko pojętym kamieniarstwem nagrobkowym. Taką, która posiada spore doświadczenie w swej dziedzinie i która zdobyła już zaufanie odbiorców w swojej małej i większej okolicy.

Kamień naturalny jest estetyczny

Nie od dziś wiadomo, że kamień naturalny cechuje wyjątkowe piękno. Można dywagować czy to marmur jest tak ładny, czy raczej granit prezentuje się od niego znacznie lepiej. Niezależnie od odpowiedzi, chyba każdy z nas jest w stanie docenić wyjątkowość obu tych materiałów. Estetyka na cmentarzu jest niezwykle ważna. Zachowanie dobrego i wspaniałego wyglądu przez lata zapewni chyba jedynie wykorzystanie kamienia naturalnego, jako budulca dla nagrobka. Jego trwałość i piękny wygląd mogą nam wciąż przypominać o wiecznym uczuciu, jakim darzyliśmy i darzymy zmarłego. Żaden i żadna z nas nie chce przecież zastać pomnika po zmarłym w kruchym i marnym stanie, pozbawionym uroku, biednym, zaniedbanym. I choć nie zawsze mamy czas, aby poświęcić go na zabezpieczanie i impregnację kamienia naturalnego, to granitowe i marmurowe nagrobki są w stanie długo wytrzymać.

Wybierając pomniki i nagrobki dla zmarłych, zastanówmy się, jak często będziemy zdolni o nie zadbać. Zastanówmy się, czy nie lepiej zainwestować w wyjątkowy i niepowtarzalny kamień naturalny, czy zdecydować się na inną, tańszą opcję? Czy opłaca się oszczędzać na zmarłym, na jego upamiętnieniu, gdy to przecież ostatni wydatek, na jaki zdecydowanie sobie zasłużył?

Opracowanie:

Kamieniarstwo M.Pawlak

Poznań , Chryzantemowa 12C

  • tel. 501 873 617

Podziel się