Artykuł sponsorowany Narzędzia do robotów wyburzeniowych

Narzędzia do robotów wyburzeniowych

Umiejętna i bezpieczna rozbiórka różnych obiektów wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Zapewniają one sprawny przebieg wyburzenia, minimalizują hałas oraz zwiększają wydajność. Warto przed rozpoczęciem prac zastanowić się nad wyborem wyposażenia. Poszczególne urządzenia służą bowiem do demontażu dachów, ścian, stropów, słupów, a także fundamentów, posadzek i innych konstrukcji. Dowiedz się, jakie narzędzia są przy tym wykorzystywane!

Najpopularniejsze narzędzia do wyburzeń

Do najpopularniejszych narzędzi do robotów służących do rozbiórki należą:

 • szczęki kruszące do betonu,
 • młoty pneumatyczne,
 • chwytaki do sortowania,
 • nożyce do metalu,
 • łyżki o różnych rozmiarach.

Szczęki oraz kruszarki służą do profesjonalnej rozbiórki budynków, w których zastosowano uzbrojony beton. Są w stanie skruszyć nawet najtwardszy beton, a jednocześnie pociąć na drobne części stalowe pręty. Młoty są szczególnie przydatne w wyburzaniu ścian i stropów.

Wszystkie te narzędzia optymalizują one proces rozbiórki, skracają jej czas i ułatwiają pracę. Z drugiej jednak strony oznaczają konieczność posiadania bogatego arsenału sprzętu. Należy pamiętać, że wszelkie rozbiórki techniczne muszą być wykonywane z dużą uwagą.

Nowoczesny robot do rozbiórek

Narzędzia wyburzeniowe można zastąpić zdalnie sterowanym robotem. Jest to nowoczesne urządzenie, najbardziej efektywne i wielofunkcyjne. Skorzystanie z takiej maszyny oznacza, że nie trzeba inwestować w wiele urządzeń jednocześnie. Wystarczy zaopatrzyć się w akcesoria wyburzeniowe do robota i zmieniać je, odpowiednio do zaplanowanych prac.

Współcześnie użytkownicy mogą wybierać z wielu różnych narzędzi, dzięki czemu dostosowują maszynę do swoich bieżących potrzeb. Jak wskazują specjaliści firmy budowlanej DIAM-BET, robot taki sprawdza się wszędzie tam, gdzie trudno się dostać innym uradzeniom i maszynom. Jest on skuteczny w przypadku konieczności rozbicia:

 • stropu,
 • schodów,
 • fundamentów,
 • słupów,
 • ścian,
 • kominów.

Zdalnie sterowane roboty wyburzeniowe są wykorzystywane podczas rozbiórek większych obiektów, takich jak mosty, wiadukty, posadzki. Można ich użyć w budynkach i instalacjach żelbetowych, betonowych i ceglanych. Dowiedziono ich skuteczności wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować ciężkiego sprzętu. Są odpowiednie również tam, gdzie nie ma możliwości dokonania rozbiórki ręcznej.

Nowoczesne roboty wyburzeniowe mogą pracować we wnętrzach, nie emitują bowiem spalin. Są ciche i niezwykle skuteczne. Mieszczą się na ogół w standardowych drzwiach, są w stanie wjechać nawet po schodach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas