Artykuł sponsorowany Na czym polega biały montaż i co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega biały montaż i co warto o nim wiedzieć?

Jednym z najważniejszych czynników, na jakie zwraca się uwagę przy budowie swojego domu lub wykończeniu mieszkania, jest funkcjonalność, a następnie dopiero estetyka. Oczywiście – jedno nie wyklucza drugiego, jednak chcąc czuć się komfortowo we własnych czterech ścianach, warto zadbać o niezawodne urządzenia. Szczególnie w łazience. Warto zatem wiedzieć, na czym polega biały montaż.

Biały montaż – czym jest?

Podczas planowania wnętrza łazienki konieczne jest prawidłowe zamontowanie sprzętu oraz dobór odpowiednich materiałów. Powinny one odpowiadać swoją mocą i wytrzymałością instalacji.

Biały montaż to podłączenie umywalek, wanien, brodzików, sedesów oraz wszystkich innych elementów ceramicznych, a także armatury kończącej instalacje wodne. Jest on bardzo ważny – ma nie tylko zdobić wnętrze, ale też gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa. Liczy się zatem doświadczona ekipa, ale także właściwy dobór uszczelek, taśm izolacyjnych lub silikonów.

Z praktycznej strony biały montaż obejmuje przede wszystkim zainstalowanie baterii łazienkowej, montaż urządzeń sanitarnych oraz układanie płytek ceramicznych.

Biały montaż krok po kroku

Wszystko zaczyna się od wyboru baterii, w zależności od położenia rur doprowadzających wodę. Mogą się one znajdować na przykład powyżej wanny lub umywalki. Wówczas warto postawić na baterie ścienne. Jeżeli poniżej tych urządzeń – stojące. Następnie baterie umieszcza się w specjalnych otworach przy pomocy tulejkowej nakrętki. Zapobiega to późniejszemu przeciekaniu wody. Ostatni etap to podłączenie wszystkich przewodów do instalacji.

W przypadku zestawu toaletowego podtynkowego najważniejszym aspektem jest prawidłowe ustalenie pionu i poziomu stelaża. Tworzy się wówczas zabudowę z płyt gipsowych, a z nich wykonuje się otwory dopasowane do urządzenia. Na końcu przeprowadza się test szczelności. Oczywiście, wszystkie te prace powinna przeprowadzić profesjonalna firma. Warto zainteresować się na przykład ofertą Przedsiębiorstwa Instalacyjnego Grzegorza Bartosika. Posiada ono odpowiednie uprawnienia oraz bogate doświadczenie.

Kolejnymi elementami, które wymagają instalacji, są brodzik oraz kabina prysznicowa. Z reguły odbywa się to przy pomocy listwy montażowej, bezpośrednio do ściany. Na koniec ważne jest, aby pokryć miejsca narażone na kontakt z wodą odpornym na powstawanie pleśni silikonem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas