Artykuł sponsorowany Montaż ogrzewania podłogowego z firmą Instal-Bart?

Montaż ogrzewania podłogowego z firmą Instal-Bart?

Wybór instalacji grzewczej zawsze powinien być odpowiednio przemyślany, ponieważ jej montaż generuje spore koszty. Poza tym instalacje grzewcze zazwyczaj wymienia się po kilku albo kilkunastu latach eksploatacji. Jednym z popularnych rodzajów jest ogrzewanie podłogowe. Jego montaż oferują pracownicy z firmy Instal-Bart. Z jakich elementów złożona jest tego typu instalacja i jak przebiega montaż?

Z czego składa się ogrzewanie podłogowe?

Instalacja ogrzewania podłogowego składa się z wielu elementów. Przede wszystkim wyróżniamy rury, które montowane są na podłodze. Służą one do rozprowadzania gorącej wody po wszystkich pomieszczeniach. Rurki układa się w warstwie izolacji, a następnie zalewa jastrychem. Jednak poza nimi należy wspomnieć o zaworach z mieszaczami. Służą one do sterowania instalacją w celu uzyskania odpowiedniej temperatury w danym pomieszczeniu. Zawory zwykle umieszcza się w skrzynce, która znajduje się w ścianie. Ostatnim elementem całej instalacji jest kocioł. Oczywiście można go zastąpić np. solarami albo pompą ciepła. Specjaliści od montażu instalacji grzewczych z firmy hydrauliczno-budowlanej Instal-Bart z Żukczyna w województwie pomorskim stosują również termostaty albo czujniki temperatury. Tego typu urządzenia pozwalają na regulowanie temperatury w danym pomieszczenie. W przypadku czujników temperatury, elementy te automatycznie włączają ogrzewanie, jeżeli temperatura w pomieszczeniu będzie zbyt niska.

Jak montuje się ogrzewanie podłogowe?

Montaż podłogówki zawsze powinien rozpoczynać się od wykonania projektu instalacji. Gdy ten jest już gotowy, można przejść do jego realizacji. Pierwszym etapem prac jest wyczyszczenie i osuszenie podłogi. Ważne jest także to, by wszelkie nierówności zostały poprawione. Jeżeli podłoże jest już przygotowane, to można przejść do rozłożenia folii, a potem izolacji termicznej. Fachowcy z firmy Instal-Bart na to wszystko nakładają jeszcze folię separacyjną. Prace do tego etapu nie są problematyczne, dlatego możemy wykonać je samodzielnie, aczkolwiek popełnienie nawet najmniejszego błędu może zakłócić poprawne działanie ogrzewania.

Kolejny krok polega na ułożeniu obiegów grzewczych. Tym mianem określa się rury rozprowadzające wodę. Gdy te znajdą się na swoich miejscach, niezbędne jest wykonanie próby szczelności. Niektórzy zalecają także, by wykonać zdjęcie obrazujące rozłożenie rur. Może być ono przydatne np. w trakcie prac wykończeniowych. Potem pracownicy firmy Instal-Bart przystępują do wykonania wylewki. Musi być ona wykonana równo. Jednym z ostatnich etapów prac związanych z montażem ogrzewania podłogowego jest wygrzanie wylewki. Po tym czasie możemy cieszyć się nową instalacją grzewczą. Ogrzewanie podłogowe daje wiele korzyści zarówno estetycznych, jak i użytkowych. Możemy się o nich przekonać, jeśli zdecydujemy się na nawiązanie współpracy z firmą Instal-Bart w zakresie montażu ogrzewania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas