Artykuł sponsorowany Jak wykonuje się przeciski pod przeszkodami?

Jak wykonuje się przeciski pod przeszkodami?

Instalacja przyłączy nierzadko wiąże się z koniecznością pokonywania przeszkód takich jak drogi czy ulice. Tego typu sytuacje wymagają od fachowców zastosowania odpowiednich metod pracy i specjalistycznych urządzeń. Jedno ze skutecznych rozwiązań stanowią przeciski pod przeszkodami. Umożliwiają one bezinwazyjne wykonanie prac. Dowiedz się, jak przebiega proces ich powstawania. 

Skuteczne pokonanie przeszkód

Przyłącza wodne, podobnie jak wodno-kanalizacyjne, należą do podstawowych elementów infrastruktury, zapewniającej nam dostęp do niezbędnych w codziennym życiu mediów.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Budoinstal z Węgrowa, która oferuje usługi hydrauliczne oraz instalacyjne: Bieżąca woda w kranach czy gaz, podobnie jak sprawnie działająca kanalizacja, bywają konieczne. Z uwagi na to podczas przeprowadzania prac często mierzymy się z różnymi przeszkodami, jakie planowane instalacje mogą napotkać na swojej drodze. Do najczęściej spotykanych należą ulice i drogi. Zdarza się również i tak, że przyłącza muszą zostać wykonane na obszarach, przez które przebiegają tory kolejowe czy przepływają naturalne cieki.

Jak widać zadania, stojące przed specjalistami, bywają niekiedy bardziej skomplikowane. Obecnie jednak precyzyjne prace ziemne są możliwe i w mniej sprzyjających warunkach terenowych. Skuteczne pokonanie przeszkód gwarantują dostępne dziś metody pracy, wśród których możemy wskazać między innymi na wykonywanie przecisków pod przeszkodami.

Przecisk pod przeszkodami

Rozwiązanie to jest bardzo często stosowane. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – metoda ta pozwala na bezinwazyjne wykonanie przyłączy. Jak to wygląda w praktyce?

Ogólnie rzecz biorąc, wykonanie takiego przecisku pod przeszkodą polega na wbijaniu w grunt stalowych rur w odcinkach. Służą do tego specjalistyczne urządzenia pneumatyczne, wyposażone w aktywną głowicę. Umożliwiają one zrobienie otworów o średnicach, osiągających różne wymiary. Wszystko w zależności od potrzeb danego zlecenia.

Po wbiciu zakładanej w projekcie liczby segmentów rur przychodzi czas na ich spawanie. Dalej, kiedy wszystkie odcinki zostaną już połączone w całość, kolejnym etapem jest wprowadzanie gotowej rury w grunt. Wykorzystywane do tego jest wyżej wspomniane urządzenie. Pod wpływem udaru rura systematycznie przemieszcza się do przodu ku wyznaczonemu wcześniej punktowi. Podczas ruchu zaś napełnia się ziemią, ale nie stanowi to problemu. Zostaje ona bowiem szybko i łatwo wydmuchiwana dzięki sile sprężonego powietrza. Tak przygotowana może już stać się częścią większej instalacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter