Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu łazienki?

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu łazienki?

Z dnia na dzień coraz więcej osób zwraca uwagę na estetykę we wnętrzach. Ważne jest nie tylko to, żeby dobrane elementy aranżacji były dla nas atrakcyjne, doceniamy też coraz częściej dobrze wykonaną pracę zarówno ekipy remontowej, jak i hydraulika. Wygoda i bezpieczeństwo korzystania ze wszystkich urządzeń to przecież podstawa komfortowej łazienki. Jak zatem zabrać się za projektowanie łazienki?

Inwestycja na lata

Pamiętaj, że łazienkę remontuje się raz na kilka-, a nawet kilkadziesiąt lat. Warto dobrać takiej jakości armaturę sanitarną, żeby nie było konieczności wymiany jej za chwilę z powodu niskiej jakości, niewygodnego użytkowania lub nieprzemyślanych decyzji. Warto rozsądnie podejść do tematu i tak dobrać wszystkie sprzęty, żeby mieć z nich pożytek jak najdłużej. Tutaj nie warto oszczędzać. Szafki do łazienki przymocowuje się wkrętami do ścian, a to wiąże się z koniecznością wiercenia w płytkach, które będą już bezpowrotnie dziurawe.

Dobry projekt i solidne wykonanie to podstawa

Przede wszystkim ważne jest to, aby łazienka była urządzona w przemyślany sposób. Dopasowanie rozmiarów wszystkich sprzętów tak, aby można z nich było bezpiecznie i komfortowo korzystać jest jedną z najważniejszych rzeczy, jaką należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu. Nie ma przecież nic bardziej denerwującego niż konieczność przeciskania się między zbyt kanciastą umywalką a szafką, czy też zbyt mało miejsca wokół miski ustępowej i brak możliwości komfortowego wypróżniania.

Poza samym doborem odpowiedniego sprzętu bardzo ważne jest też zamontowanie ich w poprawny, profesjonalny sposób, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo użytkowania. Dobry fachowiec zadba nie tylko o to, aby zamontować sprzęty zgodnie z zasadami, ale też o estetykę wykonania swojej pracy. Doradzi i - w razie potrzeby- odradzi konkretne rozwiązania. Profesjonalnym montażem armatury zajmuje się firma Usługi Hydrauliczne Florex Sylwester Florczak. Dobry specjalista z dużym doświadczeniem to gwarancja wysokiej jakości pracy i minimalizacja problemów takich jak zalanie.

Co buduje klimat wnętrza?

Projektowanie to nie tylko dostosowywanie wymiarów i odległości. Estetyka elementów wyposażenia, odpowiednie dobór stylu, jaki ostatecznie łazienka ma prezentować to przysłowiowa wisienka na torcie całego projektu. Dobór odpowiednich dodatków, oświetlenia podkreślającego całość aranżacji, kolorów, które nadadzą intensywność i charakter wnętrzu. Tutaj możesz się bawić do woli. Nudne, białe, proste wnętrza to już przeżytek. Szukaj dobrej jakości materiałów, ciekawych rozwiązań przyciągających oko, nie bój się zaszaleć.

Pamiętaj, że klimat Twojej łazienki budują linie prowadzące wzrok we wnętrzu, styl kolekcji białego montażu, odpowiednio umieszczone oświetlenie, które spełnia funkcję nie tylko praktyczną, ale też dekoracyjną. Umieszczenie dużych luster w łazience pozwoli optycznie ją powiększyć. Lustrzane mogą być także fronty szafek, które można wykorzystać do komponowania całej przestrzeni. Szukaj rozwiązań, które są bliskie Twojemu sercu. Nie bój się eksperymentować.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas