Materiał Partnera Czym charakteryzują się grzejniki aluminiowe?

Czym charakteryzują się grzejniki aluminiowe?

Inwestorzy, którzy planują montaż lub remont instalacji grzewczej w domu, bardzo często kierują swoją uwagę w stronę grzejników aluminiowych. W zasadzie w nic w tym dziwnego. Pomimo że mamy tutaj do czynienia z rozwiązaniem relatywnie nowym, to wybór ten wydaje się jak najbardziej uzasadniony, ponieważ niesie ze sobą wiele niezwykle praktycznych korzyści. Z jakimi zatem informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Jakie są największe zalety grzejników z aluminium?


Nie ma wątpliwości co do tego, że za największą zaletę grzejników aluminiowych uznaje się ich wyjątkową lekkość. Dla porównania produkty wykonane z aluminium charakteryzują się dwukrotnie niższą masą od grzejników stalowych i aż czterokrotnie mniejszą od grzejników żeliwnych. Dlaczego kwestia ta jest aż tak istotna? Na pytanie to można odpowiedzieć, biorąc pod uwagę 2 czynniki. Po pierwsze grzejniki aluminiowe są znacznie prostsze w transporcie, co ułatwia oczywiście wszystkie procesy logistyczne. Po drugie zaś, grzejnik taki może zostać zamontowany na każdym rodzaju ściany bez względu na to, czy jest ona wykonana z cegły, czy też z płyt kartonowo-gipsowych.

Wykorzystanie aluminium ma również inne przyczyny. Dzięki temu, że metal nie reaguje chemicznie z wodą, nie jest narażony na ewentualność pojawienia się ognisk korozji. Znacząco wydłuża to żywotność produktu i gwarantuje jego bezawaryjne użytkowania. Warto jednak pamiętać o tym, iż grzejniki aluminiowe nie sprawdzą się w sytuacji, w której instalacja wykonana jest z rur miedzianych. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co z estetyką?


Na wyjątkową uwagę w przypadku grzejników aluminiowych zasługuje doskonałą estetyka. Dzięki temu, że aluminium jest metalem lekkim i prostym w obróbce, projektanci i inżynierowie dosłownie prześcigają się wymyślaniu coraz ciekawszych kształtów. Świetny przykład stanowią tutaj tzw. grzejniki ozdobne, które wyjątkowo często spotkać można przede wszystkim w łazienkach. Klienci cenią sobie także funkcjonalność tego typu urządzeń. Niejednokrotnie grzejnik aluminiowy wykorzystywany jest jako elegancka suszarka np. do ręczników.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze konkretnego modelu, warto skonsultować się z doświadczonym hydraulikiem, który odpowie na wszystkie pytania techniczne i pomoże wybrać optymalną opcję. Pracownicy firmy Usługi Hydrauliczne do swoich zadań podchodzą kompleksowo, a wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na rzetelny, jak i sprawny montaż. Grzejniki aluminiowe dzięki swojemu designowi idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Opracowanie:

Podziel się