Artykuł sponsorowany Metody transportu piasku budowlanego

Metody transportu piasku budowlanego

Piasek budowlany to ważny surowiec – jest wykorzystywany między innymi do tworzenia mieszanki betonowej, a więc jest niezbędny podczas różnych etapów budowy domu. Aby zachował swoje właściwości, ważne jest jednak jego właściwe magazynowanie i transportowanie. Przyjrzyjmy się zatem zasadom przewożenia piasku budowlanego w miejsce docelowe.

Jak transportowany jest piasek budowlany?

W kwestii związanej z transportem materiałów sypkich niezwykle istotne jest zabezpieczenie surowca na czas przewozu. Dlatego też piasek budowlany najczęściej przewożony jest w workach. Pozwala to uniknąć zanieczyszczenia surowca w czasie jego przewozu, a także zmniejsza ryzyko wydmuchania drobnych cząstek piasku z auta.

Piasek w workach może być przewożony dowolnym środkiem transportu, najczęściej są to jednak samochody ciężarowe typu wywrotki, zwłaszcza w przypadku dość dużych ilości. Jeśli chodzi o transport materiałów sypkich, przewoźników obowiązują zasady bezpieczeństwa wynikające z przepisów drogowych. Istotne w tym aspekcie jest minimalizowanie zagrożeń w ruchu drogowym poprzez właściwe zabezpieczenie towaru na czas przewozu.

Najważniejszym parametrem samochodu transportującego piasek jest jego dopuszczalna ładowność, czyli największa masa ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd. Nie należy zatem przekraczać tej wartości – masa ładunku jest najważniejszą kwestią, o jakiej trzeba pamiętać podczas załadunku. Równie istotne jest równomierne rozłożenie ciężaru względem osi pojazdu, co ma ograniczyć ryzyko utraty stabilności auta przy wyższych prędkościach.

Jak zorganizować transport piasku budowlanego?

Zdecydowana większość firm sprzedających piasek budowlany i inne materiały sypkie dysponuje własnym dostosowanym do rodzaju przewożonego ładunku transportem, czego przykładem jest firma Anmar. Producent piasku budowlanego świadczy usługi transportu piasku na terenie całego kraju. Dzięki pakowaniu w worki samo przewożenie i magazynowanie surowca jest zdecydowanie prostsze.

Jeśli jednak piasek został zamówiony bez usługi transportowej, to konieczne jest samodzielne zorganizowanie przewozu. Przy mniejszych ilościach nie będzie to stanowić problemu – w zasadzie powinno wystarczyć auto z przyczepką. Jeśli jednak potrzebne są duże ilości surowca, to znalezienie odpowiedniego środka transportu może być utrudnione. Tym bardziej że do przewozu materiałów sypkich najlepiej sprawdzają się wywrotki. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiedzialnie wybierać dostawców materiałów budowlanych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas