Artykuł sponsorowany Kora kamienna jako element ozdobny ogrodu 

Kora kamienna jako element ozdobny ogrodu 

Kora kamienna, czyli drobne kawałki naturalnych skał, idealnie sprawdza się w ogrodzie i jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla zwykłej kory drzewnej. Można wykorzystać ją na wiele sposobów, tworząc piękne, naturalne i funkcjonalne aranżacje, które przetrwają przez lata. Jeśli nie wiesz, jak zastosować korę kamienną i na jaki jej rodzaj warto się zdecydować, ten artykuł jest dla ciebie!

Zastosowanie kory kamiennej w ogrodzie 

Trudno wymienić wszystkie możliwe zastosowania kory kamiennej w ogrodzie – wiele zależy tu od pomysłowości i wizji właściciela parceli lub projektanta przestrzeni wokół domu. Najczęściej jednak drobne frakcje kamieni takich jak łupek, gnejs czy bazalt stosuje się do:

  • wypełniania rabat – chronią glebę przed utratą wilgoci, zapobiegają wzrostowi chwastów i stanowią doskonałe tło dla różnych roślin;

  • tworzenia ścieżek – nie są śliskie, nie zamarzają i dobrze odprowadzają wodę;

  • wysypywania podjazdów i opaski wokół domu – zabezpieczają przed tworzeniem się kałuż i chronią elewację przed zabrudzeniem oraz nadmierną wilgocią;

  • wypełniania gabionów;

  • budowania skalniaków, wykańczania oczek wodnych, kaskad i fontann.

Wśród szczególnie polecanych do wykończenia ogrodu i posesji pokruszonych kamieni jest kora łupkowa dostępna w różnych frakcjach i wyjątkowo uniwersalna. Dlaczego warto postawić akurat na ten rodzaj kamienia?

Główne zalety kory łupkowej 

Wydobywana w naszej kopalni księżycowa kora łupkowa tworzy niesamowity krajobraz z roślinami, a przy tym jest łatwa w użyciu i dobrze współgra z otoczeniem, jest estetyczna i przystępna cenowo – mówi pracownik sklepu internetowego z kamieniem do ogrodu Slate Garden.

Kora łupkowa, jak sama nazwa wskazuje, to niewielkie, kształtem przypominające zrębki kory fragmenty łupka szarogłazowego, chętnie wykorzystywane jako niebanalna dekoracja posesji. Do jej najważniejszych zalet należy, poza atrakcyjnym wyglądem, wysoka trwałość. W przeciwieństwie do kory sosnowej ta łupkowa nie zgnije, nie zostanie wywiana przez wiatr ani rozkopana przez zwierzęta, dzięki czemu nie trzeba uzupełniać jej co sezon. Ponadto jest stabilna i nie przesuwa się pod stopami, dlatego świetnie sprawdza się na ścieżkach, a także mniejszych i większych powierzchniach. To kruszywo dekoracyjne doda uroku każdemu ogrodowi, sprawiając, że będzie on kompletny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas