Artykuł sponsorowany Koparka — niezbędna maszyna na każdej budowie

Koparka — niezbędna maszyna na każdej budowie

Koparka to maszyna, która znajdzie zastosowanie przy okazji prowadzenia różnych prac związanych nie tylko z budową obiektów, ale również z usuwaniem różnych elementów. Można zatem uznać, iż koparka to jedna z najważniejszych maszyn w przemyśle budowlanym, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tych urządzeń. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące koparek.

Czym charakteryzują się koparki?

Przemysł budowlany jest pełen różnego rodzaju urządzeń oraz maszyn, które w znaczący sposób ułatwiają nam różnego rodzaju prace. Jedną z nich stanowi oczywiście koparka, czyli maszyna, do której głównych zadań należy przeprowadzanie szeroko pojętych robót ziemnych. Standardowa budowa owych urządzeń opiera się na określonym typie podwozia, które może posiadać zarówno koła jezdne, jak i gąsienice. Najważniejszym jednak elementem koparki w kontekście przeprowadzania poszczególnych prac jest oczywiście ramię, do którego mocuje się łyżkę lub inny osprzęt. Do elementów budowy koparki należy też zaliczyć kabinę operatora, gdzie znajdują się urządzenia umożliwiające sterowanie maszyną.

Wśród tego rodzaju maszyn wyróżniamy przede wszystkim koparki z przerywanym bądź ciągłym cyklem pracy. W pierwszym przypadku są to maszyny, które w trakcie wykonywania pracy również przenoszą oraz opróżniają element roboczy, a co za tym idzie przerywają także swoją pracę. W tym drugim przypadku nie ma takiej konieczności. Kiedy istnieje potrzeba zastosowania koparki, warto udać się do firmy An-Plex z Oławy, której właścicielką jest Aleksandra Nieczaj. Dzięki posiadaniu bardzo wysokiej jakości maszyn budowlanych (wraz z niezbędnym osprzętem), a także wieloletniego doświadczenia w branży pomogą nam oni na każdym etapie realizacji inwestycji.

Do jakich prac przyda nam się koparka i jaki osprzęt możemy do niej zamontować?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, koparka należy do maszyn, których głównym zadaniem jest oddzielanie urobku od warstwy gruntu, czyli po prostu różnego rodzaju wykopy. Prace te umożliwia specjalnie dołączona łyżka, którą jednak możemy zamienić na inny osprzęt, zwiększając tym samym możliwości naszej koparki. Mowa tu między innymi o młocie wyburzeniowym, który bardzo przydaje się przy pracach rozbiórkowych, a także o chwytaku elektromagnetycznym, dzięki któremu mamy możliwość przeniesienia ciężkich, metalowych konstrukcji oraz oczywiście o tradycyjnym chwytaku, który pomoże nam przenosić różne mniejsze bądź większe konstrukcje i elementy. Do osprzętu przeznaczonego dla koparek zaliczamy także młot hydrauliczny, frezarkę oraz rozdrabniacz.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas