Materiał Partnera Konstrukcje ścian w domach szkieletowych – jak wykonują je fachowcy z firmy Andrzej Grochal Usługi ogólnobudowlane?

Konstrukcje ścian w domach szkieletowych – jak wykonują je fachowcy z firmy Andrzej Grochal Usługi ogólnobudowlane?

Decyzja o budowie domu jednorodzinnego to niewątpliwie spore wyzwanie, przy którym każdy inwestor ma do dyspozycji bardzo liczne rozwiązania konstrukcyjne, jednakże chociaż w Polsce najczęściej stosowana jest technologia murowana, to stale rośnie liczba inwestorów decydujących się na budowę domu szkieletowego. Aby jednak w pełni docenić możliwości jakie dają domy szkieletowe, warto zadbać aby wykonanie konstrukcji ścian w domach szkieletowych zrealizowane zostało przez doświadczonych w tym zakresie specjalistów, takich jak Andrzej Grochal Usługi ogólnobudowlane.

Co warto wiedzieć o konstrukcji domu szkieletowego?

Domy szkieletowe, określane także bardzo często mianem domów kanadyjskich, to obiekty bazujące na elementach konstrukcyjnych wykonanych z drewna, a co za tym idzie strukturą domu kanadyjskiego (szkieletowego) są drewniane belki, które tworzą ramy poszczególnych ścian zewnętrznych, wewnętrznych i stropów. Należy przy tym jednak mieć świadomość, że tworzenie konstrukcji domów szkieletowych wymaga dostępu do odpowiednich materiałów oraz doświadczenia i umiejętności, tak jak ma to miejsce w przypadku fachowców z firmy Andrzej Grochal Usługi ogólnobudowlane. Warto o tym pamiętać, gdyż jak mówi ekspert z firmy Andrzej Grochal Usługi ogólnobudowlane –

Tworząc konstrukcję ścian i innych elementów domu szkieletowego należy zwracać uwagę na szereg zróżnicowanych czynników. Nie da się przy tym ukryć, że podstawą wykonania każdego całorocznego domu szkieletowego jest odpowiedniej jakości drewno, od którego zależy solidność ścian, a więc i całego budynku. Tworząc zatem konstrukcje tego typu stosujemy zazwyczaj surowiec pochodzący z drzew iglastych takich jak sosna, jodła czy świerk o klasie C24. Dodatkowo materiał ten musi cechować się odpowiednią wilgotnością (nie więcej niż 19 %, jeśli elementy będą obudowane i nie więcej niż 23 %, jeśli elementy będą na otwartym powietrzu). Należy również pamiętać, że konstrukcja poszczególnych ścian opiera się na specjalnej podbudowie (ramie), która je utrzymuje, zaś ścianki składają się z przykrytych oczepem słupków o odpowiednim przekroju (np. 40 x 140 mm), rozstawionych co 40-60 cm na podwalinie, która jest zakotwiczona w fundamentach. W przypadku ścian działowych powstają one z nieco cieńszych elementów o grubości ok. 120 mm. Ściany dodatkowo wypełnia się niezbędną izolacją i obija się je najczęściej płytami gipsowo-kartonowymi lub płytami OSB.

Warto przy tym wspomnieć, że specjaliści z firmy Andrzej Grochal Usługi ogólnobudowlane w swoich działaniach stosują dwa układy konstrukcyjne:

  • układ platformowy - polega na wykonywaniu ścian wysokości danej kondygnacji, czyli ściany każdej kondygnacji oddzielone są od siebie przegrodą poziomą, np. stropem,

  • układ balonowy – gdzie przy wykonywaniu ściany słupki pionowe przygotowane są na całkowitą wysokość ścian domu (łącznie ze ścianami parteru oraz poddasza). W tym przypadku belki stropowe będą opierały się na desce wciętej w słupki na odpowiedniej wysokości oraz będą przybite do słupków ściany.

Trwałość, estetyka i funkcjonalność

Budowa domu opartego na szkielecie drewnianym to niewątpliwie ciekawa propozycja dla wielu inwestorów. Dodatkowo jeśli zarówno wykonanie konstrukcji ścian szkieletowych, jak i innych elementów konstrukcyjnych domu, powierzymy fachowcom z firmy Andrzej Grochal Usługi ogólnobudowlane, uzyskamy możliwość zamieszkania w domu posiadającym wiele zalet. Warto bowiem pamiętać, że domy kanadyjskie to nie tylko obiekty, które powstają znacznie szybciej niż tradycyjne domy murowane, ale także są to budynki, które bez problemu mogą stać się domami energooszczędnymi, a dodatkowo istnieją stosunkowo duże możliwości ich rozbudowy i posiadają one zdrowszy mikroklimat oraz są bardziej ekologiczne.

Decyzja o budowie domu szkieletowego, podobnie jak w przypadku innych inwestycji, wymaga gruntownego przeanalizowania tematu, przy czym w całym procesie nie do przecenienia będzie pomoc doświadczonych fachowców z firmy Andrzej Grochal Usługi ogólnobudowlane.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas