Materiał Partnera Na czym polega montaż konstrukcji stalowych?

Na czym polega montaż konstrukcji stalowych?

Konstrukcje stalowe stają się coraz bardziej popularne. To, co je wyróżnia na tle budownictwa tradycyjnego to szybszy czas i niższy koszt realizacji projektu. Elementy ze stali znajdują zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, m.in., przy budowie hal, magazynów, obiektów rolniczych, dachów stalowych i kontenerów. Chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie przebiega montaż konstrukcji stalowych? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Jakie są zalety konstrukcji stalowych?

Do zalet konstrukcji stalowych możemy przede wszystkim zaliczyć łatwą i szybką budowę, a także niskie koszty kapitałowe. Co istotne, możemy tworzyć je bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Do produkcji konstrukcji ze stali najczęściej wykorzystywane są rury stalowe, pojemniki szczelne dla cieczy i gazu, zbrojenia, szalunki, konstrukcje tymczasowe i pomocnicze.

Tego typu konstrukcje cechują się również wysoką wytrzymałością na rozciąganie, ścinanie, ściskanie oraz zginanie. Oprócz tego stanowią cenny surowiec do produkcji nowych wyrobów stalowych. Kolejną zaletą jest to, że elementy stalowe mają niewielką masę, są lekkie i nie ma żadnego problemu z ich transportowaniem. Posiadają jednorodną strukturę, która nie zmienia swoich właściwości mechanicznych wraz z upływem czasu.

Jak przebiega montaż konstrukcji stalowych?

Prace należy rozpocząć od załatwienia pozwoleń na budowę i stworzenia odpowiedniego projektu. Montaż konstrukcji stalowych od początku do końca przeprowadza profesjonalna firma, taka jak m.in., Budmar z Gomunic. Pierwszym i najważniejszym etapem robót jest wznoszenie elementów nośnych konstrukcji. Dzięki temu budowla nabiera odpowiedniego kształtu.

W przypadku konstrukcji stalowych typu hale do budowy stosuje się głównie szkielety prętowe. Ich montaż wiąże się z postawieniem słupów wsporczych, na których bazuje całość konstrukcji. Najczęściej są to ramy kratowe lub blachownicowe, jedno lub wielonawowe dostarczane w częściach na budowę. Na ich szkielecie umieszcza się kratownice dachowe.

Stale konstrukcyjne dostosowane są do planowanych wielkości i obciążeń hali. Połączenia szkieletu wykonywane są za pomocą stalowych śrub. By lepiej wzmocnić konstrukcję, stosuje się również profile wzmacniające. Nie dość, że ją usztywniają, to jeszcze pozwalają na wmontowanie w budynek wszelkich, potrzebnych instalacji. Ostatni etap montażu konstrukcji to wykończenie hali. Polega na zamontowaniu na szkielecie izolowanych kaset lub płyt.

Opracowanie:

Budmar Marcin Andryszkiewicz

Kletnia , Wschodnia 16

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas