Artykuł sponsorowany Na co zwracać uwagę przy wynajmie kontenerów?

Na co zwracać uwagę przy wynajmie kontenerów?

Nowoczesne systemowe kontenery to mobilne obiekty o zunifikowanych wymiarach, które mogą funkcjonować samodzielnie lub być łączone w moduły, dlatego też często nazywamy je kontenerami modułowymi. Mogą być wykorzystywane na przykład jako zaplecza socjalne i sanitarne dla pracowników, szatnie, biura, magazyny, czy stróżówki na placach budowy i nie tylko. W czym tkwi fenomen kontenerów systemowych i na co powinniśmy zwracać uwagę przy ich wyborze? - Sprawdźmy.

Fenomen kontenerów systemowych

Tytuł tego akapitu sam już sugeruje, na jakie kontenery najlepiej się zdecydować: oczywiście warto wybrać kontenery systemowe, inaczej nazywane kontenerami modułowymi. Postaramy się w kilku zdaniach przekonać, dlaczego jest to wybór słuszny i opowiedzieć, w czym tkwi fenomen kontenerów systemowych. Ich największą zaletą jest stała konstrukcja stalowa i wymienne elementy ścienne, które pozwalają na dostosowanie kontenerów do indywidualnych potrzeb. Wstawianie ścianek działowych umożliwia konstrukcję pomieszczeń o dowolnej wielkości. Kontenery mogą być ze sobą zestawiane sąsiadująco lub pionowo, co pozwala na stworzenie optymalnej przestrzeni dopasowanej do naszych potrzeb. Montaż kontenerów systemowych jest łatwy i szybki. Jak mówią nam przedstawiciele firmy S2M Polska ze Strykowa pod Łodzią, wystarczą do tego standardowe narzędzia. Warto też wspomnieć, że nowoczesne kontenery modułowe są wyposażone w uchwyty dla dźwigu, co zapewnia nam łatwy i szybki załadunek.

Konstrukcja kontenerów – charakterystyka kontenerów socjalnych

Przyjrzyjmy się bliżej kontenerom socjalnym. Szkielet kontenera stanowi rama z profili stalowych, w której skład wchodzi rama dachu oraz rama podstawy. Ramy te połączone są czterema narożnymi słupami z profili zimnogiętych. Dach w kontenerze socjalnym wykonywany jest z paneli typu „sandwich”, czyli płyty dwustronnej z blachy z izolacją termiczną z pianki poliuretanowej. Podobnie wykonywane są ściany. W ścianach szczytowych powinno znajdować się odprowadzenie wód deszczowych. Podłoga w modułowym kontenerze socjalnym wykonywana jest z prasowanej płyty OSB, która powinna być pokryta antypoślizgową wykładziną PCV. Przy wynajmie kontenerów zwracajmy uwagę nie tylko na samą konstrukcję obiektu, ale także na poprowadzone instalacje elektryczne i wodne. Dopytajmy o opcje wyposażenia – jeśli na przykład planujemy łączenie kontenerów w pionie, sprawdźmy, czy bez problemu do kontenerów wynajmiemy też schody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas