Materiał Partnera Kominki elektryczne – co warto o nich wiedzieć?

Kominki elektryczne – co warto o nich wiedzieć?

Dotychczas blask ognia i dźwięk palącego się drewna zarezerwowane były jedynie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Kominek klasyczny wymaga bowiem odpowiedniej instalacji wentylacyjnej. Dlatego właśnie właściciele mieszkań w blokach mogli jedynie pomarzyć o takim rozwiązaniu. Jak zwykle w takich przypadkach z pomocą przychodzą rozwiązania nowoczesnej techniki. Co warto wiedzieć o kominkach elektrycznych?

Czym jest kominek elektryczny?

Kominki elektryczne swoim wyglądem zewnętrznym bardzo przypominają rozwiązania tradycyjne. Główna różnica polega na samym materiale opałowym, którego w przypadku kominków elektrycznych po prostu nie ma. Jest to urządzenie zasilane energią elektryczną, a widoczne płomienie i trzask palącego się drewna są niczym innym niż doskonale przygotowaną iluzją. Kominek sterowany może być zarówno z poziomu samego urządzenia, jak i za pomocą pilota. Kontrolować można takie parametry jak jasność i wielkość płomienia oraz natężenie samego dźwięku.

Rozwiązanie to przeznaczone jest przede wszystkim dla mieszkańców bloków, którzy chcą nadać swojemu mieszkaniu niepowtarzalnego klimatu. Kominek elektryczny to również gwarancja pełnego bezpieczeństwa. Nie ma się tutaj do czynienia z dymem, popiołem, czy dwutlenkiem węgla, dlatego kominek taki montowany może być nawet w pomieszczeniach, w których stale przebywają małe dzieci. Jakie rodzaje kominków elektrycznych mają do wyboru współcześni inwestorzy?

Kominki elektryczne – rodzaje i montaż

Ogromną zaletą kominków elektrycznych jest również ich stosunkowo prosty montaż. Choć można podjąć się próby samodzielnego zamontowania, znacznie lepszą jakość, przede wszystkim, jeśli chodzi o wykończenie, są w stanie zagwarantować najbardziej renomowani fachowcy, do których zdecydowanie zalicza się firma Madar Kominki. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej montażyści firmy uznawani są za jednych z najrzetelniejszych w regionie. Jeżeli zaś chodzi o rodzaje kominków, to wyróżnia się m.in.

  • kominki elektryczne ścienne,
  • kominki elektryczne stojące,
  • kominki elektryczne narożne,
  • kominki elektryczne wbudowane w meble

Na specjalną uwagę zasługuje również możliwość zakupu samego wkładu kominkowego, do którego będzie można zaprojektować oryginalną obudowę. Rozbudowana oferta asortymentowa rozwiązań dostępnych na rynku w ogromnej mierze sprzyja aranżacji kominka do konkretnych warunków, panujących w mieszkaniu. Czy zatem zakup kominka elektrycznego niesie ze sobą same korzyści? Jest ich oczywiście znacznie więcej niż wad. Niemniej jednak niektórzy klienci, szczególnie ci, którzy kiedykolwiek mieli styczność z kominkiem klasycznym, mogą zwrócić uwagę, iż nawet kominki 3D nie zapewniają takich samych efektów wizualnych. W sytuacji ciągłego użytkowania kominka wzrosną również wydatki za zużycie energii elektrycznej.

Opracowanie:

Madar Kominki

Starogard Gdański , Pelplińska 29

Podziel się