Artykuł sponsorowany 7 zalet biokominków

7 zalet biokominków

Biokominki to rodzaj nowoczesnych i ekologicznych kominków, w których znajduje się palnik, spalający bioetanol. Są wyjątkowo łatwe w zabudowie, nie trzeba do nich kominów, ani energii elektrycznej. Dowiedz się, jakie są zalety zamontowania biokominka w swoim domu.

7 zalet biokominków

Biokominki to alternatywa dla tradycyjnych kominków. Brykiet, węgiel lub drewno zastępujemy biopaliwem w postaci płynnej lub żelowej, dzięki czemu nie występują żadne problemy z przechowywaniem lub zabrudzeniem pomieszczenia. Kominki nowoczesne w typie „bio” to brak potrzeby budowania komina oraz zero produktów spalani,a takich jak dym i popiół. Wśród innych zalet biokominków można wymienić to, że:

  • nie są drogie w eksploatacji, a przynoszą dużo radości, szczególnie w zimowe wieczory,

  • nie trzeba poświęcać na nie zbyt dużo miejsca – w większości są kompaktowe i łatwe do zabudowania,

  • można spalać w nich także olejki zapachowe i wykorzystywać je do aromaterapii,

  • znacznie podnoszą walory estetyczne każdego pomieszczenia.

Rodzaje biokominków

Do dyspozycji mamy kominki:

-ścienne,

-wiszące na ścianie w dowolnym miejscu,

-wolnostojące,

-narożne,

-stołowe.

Tak szeroki wybór wariantów pozwala znaleźć wszystkim odpowiedni produkt. Każdy z nich może stworzyć w praktycznie dowolnym mieszkaniu lub domu wykonawca kominków Wiliński, który specjalizuje się w tworzeniu na zamówienie. Wszystkie rodzaje biokominków działają właściwie tak samo – konieczne jest wypełnienie zbiornika na etanol, a następnie dostarczenie źródła zapłonu np. przy pomocy długiej zapalniczki. Kiedy chcemy zgasić ogień, odcinamy dopływ tlenu. Zbiorniki mają postać puszek lub płaskich pojemników.

Do czego służy biokominek?

Biokominki pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjne – są świetnym wyborem dla osób, które zawsze marzyły o tradycyjnym kominku, jednak nie chcą godzić się na wszystkie związane z nim niewygody takie jak brudne ściany, konieczność czyszczenia, potrzeba składowania drewna czy specyficzny zapach. W dużo mniejszym stopniu biokominek może służyć dogrzewaniu pomieszczenia, ponieważ podnosi panującą w nim temperaturę o ok. 2-5 stopni w zależności od kubatury. Ponieważ jednak paliwo jest relatywnie drogie, prawdopodobnie biokominek nigdy nie będzie stanowił źródła ogrzewania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas