Artykuł sponsorowany Zalety dwustronnych wodnych wkładów kominkowych

Zalety dwustronnych wodnych wkładów kominkowych

Dwustronne wodne wkłady kominkowe wyraźnie odróżniają się od innych konstrukcji wkładów. Kominek stanowi nie tylko istotny element, który umożliwia ogrzanie pomieszczenia, ale także estetyczny akcent. Nadaje wnętrzu przytulnego uroku. Kominki z płaszczem wodnym zyskały w ostatnich latach dużą popularność przede wszystkim za sprawą braku konieczności montażu rury DGP. Element ten w przypadku tradycyjnych wkładów kominków wymaga zagospodarowania sporo przestrzeni. Czym charakteryzują się kominki z dwustronnym wodnym wkładem?

Dwustronne wodne wkłady kominkowe - charakterystyka

Tradycyjny kominek zazwyczaj umieszczany jest w salonie przy głównej ścianie. Dwustronne wkłady umożliwiają natomiast scalenie dwóch pomieszczeń, co stanowi bardzo interesujące rozwiązanie aranżacyjne. W taki sposób można cieszyć się przytulną atmosferą zarówno w salonie, jadalni, jak i sypialni.

Wodne wkłady kominkowe to rozwiązanie, które wyraźnie różni się od innych konstrukcji wkładów. Posiadają wbudowany zbiornik na wodę, która odbiera ciepło produkowane przez spalane drewno. To właśnie z jej pomocą energia spalania transportowana jest do kaloryferów, z których ciepło rozprowadzane jest do pomieszczeń w domu. Warto zauważyć, że wkłady kominkowe z płaszczem wodnym dają możliwość jednoczesnego ogrzania wielu pomieszczeń w domu, a także podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Zachowując w instalacji odpowiednie środki ostrożności, możliwa jest także współpraca kominka z płaszczem wodnym z innymi źródłami ciepła. Zamontowanie w instalacji zaworów trójdrogowych oraz wężownic schładzających kominek powoduje, że urządzenie to może pracować zamiennie lub jednocześnie z piecami akumulacyjnymi oraz kotłami gazowymi.

Kolejną zaletą takich wkładów jest ich wysoka sprawność, którą szacuje się na 80%. Wpływa to z kolei na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. Poziom takich oszczędności uzależniony jest od tego, czy kominek będzie stanowić główne źródła ogrzewania, czy tylko dodatek. Szacuje się, że przy większości ciepła pochodzącego z kominka, koszty ogrzewania w sezonie mogą ulec obniżce nawet do 40%.

Dlaczego dwustronne wodne wkłady kominkowe to dobre rozwiązanie?

Kominek dwustronny to bardzo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które umożliwia scalenie ze sobą pomieszczeń. Stosowany jest zazwyczaj w nowoczesnych i przestronnych wnętrzach. Dodatkowo, fakt występowania wodnego wkładu to gwarancja wysokiej sprawności, obniżenia kosztów ogrzewania przy jednoczesnym ogrzaniu kilku pomieszczeń.

Jak mówi pracownik sklepu Epiecyki oferującego sprzedaż dwustronnych wodnych wkładów kominkowych: Dwustronne wodne wkłady kominkowe to bardzo interesujące rozwiązanie zarówno pod kątem wizualnym, jak i użytkowym. Niewykorzystana energia cieplna z kominków przechowywana jest w zbiornikach buforowych. Z tego miejsca może być transportowana do kanalizacji i tym samym zapewniać ciepłą wodę użytkową. Inwestycja w kominek z płaszczem wodnym zapewnia więc nie tylko ogrzewanie domu.

Decydując się na zakup dwustronnych wodnych wkładów kominkowych, należy wybierać jedynie profesjonalne firmy oferujące ich sprzedaż. Różnorodność asortymentu o wysokiej jakości, wykazującego się łatwą obsługą, wysoką sprawnością i wydajnością to gwarancja zaspokojenia potrzeb grzewczych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas