Artykuł sponsorowany Jakie są rodzaje balustrad i co należy brać pod uwagę przy ich wyborze?

Jakie są rodzaje balustrad i co należy brać pod uwagę przy ich wyborze?

Balustrady pełnią bardzo istotną rolę w konstrukcji schodów wewnętrznych. Nie tylko zapewniają nam one bezpieczeństwo, ale także komfortowe i bezproblemowe przedostawanie się na wyższe bądź niższe kondygnacje budynku. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania w tej materii musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Dowiedzmy się o nieco więcej na ten temat w poniższym artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Czym należy się kierować, wybierając balustradę?

Przepisy prawa budowlanego w bardzo przejrzysty sposób określają, iż balustrada należy do konstrukcji, której wysokość koniecznie musi wynosić od 90 centymetrów wzwyż. Jest to oczywiście związane z kwestiami bezpieczeństwa, ponieważ przy nieco niższej konstrukcji istniałoby ryzyko wypadnięcia. W kontekście bezpieczeństwa bardzo istotna jest tu także sprawa rozmieszczenia szczebelków, które również powinny być zamontowane w określonych odległościach od siebie.

Balustrada koniecznie musi być również bardzo stabilna, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na kwestie jej montażu. Zaznaczmy także, iż równie ważnym czynnikiem jest tutaj dobór odpowiednich materiałów, które powinny być nie tylko wytrzymałe, ale też idealne komponować się z resztą wnętrza pod względem estetycznym.

Z jakich materiałów są produkowane balustrady wewnętrzne?

Ogromy wpływ na estetykę wnętrza oraz bezpieczeństwo ma także materiał, z którego tworzy się balustrady. W tej kwestii mamy dość dużo możliwości. Najpopularniejsze w ostatnim czasie rozwiązanie stanowią balustrady metalowe, których profesjonalny montaż oferuje nam firma Mz Glass Mariusz Zachar. Rozwiązania te są wytwarzane między innymi z aluminium oraz stali.

Są to materiały bardzo lekkie, a przy tym odporne na działanie korozji i innych czynników takich jak chociażby ogień. Ciekawą alternatywę dla nich stanowią balustrady drewniane. Do ich produkcji wykorzystuje się między innymi drewno dębowe, sosnowe oraz modrzewie. Do naszej listy warto dodać również balustrady szklane, które łączy się z nierdzewnymi elementami konstrukcyjnymi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas