Artykuł sponsorowany Co wybrać – gotowe schody czy schody na zamówienie?

Co wybrać – gotowe schody czy schody na zamówienie?

Schody odgrywają bardzo ważną rolę zarówno w piętrowych domach jednorodzinnych, jak i dwupoziomowych mieszkaniach. Powinny być nie tylko stabilne i bezpieczne, lecz także dopasowane do konkretnego wnętrza. Dowiedz się, który rodzaj schodów – schody gotowe czy na zmówienie - odznacza się tymi cechami. Zapraszamy do lektury!

Czym się różnią schody gotowe od schodów na zamówienie?

Schody gotowe zakupić możemy w wielu sklepach, tak stacjonarnych, jak i internetowych. Zwykle wybór takich schodów ogranicza się do dwóch rodzajów: schodów spiralnych i prostych, wykonanych z drewna bądź metalu. Mają one budowę modułową, a ich montaż możemy wykonać samodzielnie. Gotowe schody mają ograniczoną liczbę wzorów, co sprawia, że mogą nie pasować do stylistyki każdego wnętrza. Również ich komfort użytkowania może nie być najwyższy, np. z racji wąskich rozmiarów stopni, jak również mogą nie być w pełni dopasowane do wymiarów wnętrza, przez co ich montaż może być utrudniony.

Inaczej jest w przypadku schodów na zamówienie. Przykładowo, zamawiając schody u producenta schodów drewnianych Followwood, otrzymujemy kompleksową usługę obejmującą wykonanie pomiarów, doradztwo techniczne, produkcję schodów z wybranego przez klienta materiału, jak również montaż gotowych schodów. W takim wypadku mamy pewność, że schody będą idealnie pasować do naszego domu czy mieszkania, zarówno pod względem wymiarów, jak i aranżacji. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonuje się schody na zamówienie, to warto zdecydować się na schody drewniane. Od lat cieszą się one dobrą renomą dzięki swojej stabilności i trwałości, zwłaszcza gdy wykonane są z takich gatunków drewna, jak:  dąb, buk czy jesion.

Spełnienie marzeń - schody z montażem

Zamawiając schody drewniane z montażem wykonane z litego drewna mamy pewność, że schody posłużą nam przez wiele lat, gdyż drewno takie nie odkształca się, ani nie ściera. Ich podstawą jest stabilna konstrukcja wytrzymała na obciążenia. Co więcej, takie schody na zamówienie mogą mieć nie tylko klasyczny, lecz także nowoczesny czy loftowy wygląd, a nawet bogato zdobiony w stylu glamour. Możliwe jest połączenie konstrukcji drewnianej ze szkłem czy metalem, dzięki czemu nabierze ona unikatowego charakteru.  Zanim otrzymamy gotowe schody, możemy obejrzeć wizualizację naszego projektu, aby przekonać się, czy odpowiada naszym oczekiwaniom i - w razie potrzeby - zasugerować wprowadzenie ostatnich zmian i poprawek.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas