Materiał Partnera Jakie rodzaje znaków geodezyjnych oferuje firma Pawła Mokrosińskiego?

Jakie rodzaje znaków geodezyjnych oferuje firma Pawła Mokrosińskiego?

Praca geodety oraz kartografa polega w dużej mierze na wykonywaniu pomiarów terenowych. Wyznaczone nimi punkty muszą być oznaczone w sposób trwały, tak aby nie uległy szybkiemu uszkodzeniu. Produkcją oraz sprzedażą odpowiednich produktów do tego celu zajmuje się firma Pawła Mokrosińskiego. Oferta zawiera nie tylko bogaty wybór poszczególnych znaków, ale również możliwość ich transportu pod wskazany adres.

Najważniejsza trwałość

Znakami geodezyjnymi nazywa się trwałe oznaczenie punktów osnowy geodezyjnej w terenie. Ze względu na ten fakt, akcesoria takie muszą być wykonane z solidnych materiałów, które nie ulegną łatwemu przypadkowemu lub umyślnemu zniszczeniu. Z reguły do znakowania wykorzystuje się przedmioty wykonane z solidnych materiałów, takich jak beton, żeliwo czy też kamień. Niemniej jednak równie duża popularność cechuje paliki drewniane. Te wszystkie komponenty oferuje dla branż geodezyjnych oraz kartograficznych firma Pawła Mokrosińskiego, znajdująca się w miejscowości Brąszewice. Jako producent tego typu asortymentu działa na rynku już od ponad dwudziestu lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala dostarczać klientom wytrzymałe, stabilne oznaczenia, które charakteryzują się odpornością zarówno na działanie czynników środowiskowych oraz atmosferycznych, jak i mechanicznych.

Szeroki wybór produktów

Jak zostało już wspomniane, najczęściej do oznaczania punktów osnowy wykorzystuje się betonowe słupki. Mają one bowiem znacznie więcej zalet, aniżeli zastosowanie do tego celu na przykład polnych kamieni. Te bowiem zdecydowanie łatwiej usunąć z danego miejsca, ale też sprawiają więcej trudności chociażby przy stawianiu ogrodzenia. Pod tym względem graniczniki oferowane przez firmę Pawła Mokrosińskiego lepiej spełniają swoje zadanie. W asortymencie można odnaleźć także betonowe poligony, słupki oddziałowe czy przeznaczone do znaczenia pasa drogowego. Ponadto producent dysponuje palikami drewnianymi wykonanymi z gatunków liściastych w kilku różnych rozmiarach.

Ważną rolę w geodezji odgrywają również tak zwane podcentry, czyli znaki podziemne w postaci betonowych kostek z wkomponowaną na środku żelazną rurką bądź wyżłobionym na powierzchni krzyżem. O nich również nie zapomniała firma w swojej ofercie, dlatego wszystkie niezbędne elementy zakupimy w jednym miejscu. Należy również zaznaczyć, że sprzedawane produkty są objęte gwarancją. Poza bogatym asortymentem klienci mogą liczyć na pomoc w zakresie dokonywanych zakupów, ale również transport towaru w wyznaczone miejsce.

Opracowanie:

Podziel się