Artykuł sponsorowany Jak zbudować łazienkę dla niepełnosprawnych?

Jak zbudować łazienkę dla niepełnosprawnych?

W twojej firmie brakuje toalety dla osób niepełnosprawnych? Czas to zmienić! Mamy dla ciebie krótki poradnik, w którym znajdziesz wiele cennych informacji. W jaki sposób wykończyć pomieszczenie, aby było bezpieczne? W co je wyposażyć, by korzystanie z niego było wygodne dla osób o różnych stopniu niepełnosprawności? Poniżej znajdziesz odpowiedź na najważniejsze pytania!

Po co toaleta dla niepełnosprawnych?

Dodatkowa toaleta jest wydatkiem, na który nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Z tego powodu warto do potrzeb osób niepełnosprawnych przystosować obecną toaletę. Jeśli dopiero wykańczasz budynek firmowy, jest to idealna okazja. Osoby niepełnosprawne każdego dnia napotykają masę przeciwności losu i są dyskryminowane. Stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej toalety dla osób niepełnosprawnych to nie tylko uprzejmość, ale również budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Jak wykończyć pomieszczenie?

Zanim przejdziesz do zakupu wyposażenia, najpierw musisz skupić się na odpowiednim wykończeniu. Toaleta dla niepełnosprawnych powinna być przede wszystkim bezpieczna, dlatego warto użyć odpowiednich materiałów budowlanych. Doskonałym przykładem są między innymi antypoślizgowe płytki. Gładkie płytki ceramiczne są śliskie, a po zachlapaniu wodą mogą zmienić się w niebezpieczną pułapkę. Pamiętaj, że bardzo ważne jest wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca, aby bez problemu zainstalować nie tylko urządzenia sanitarne, ale również masywne i wytrzymałe poręcze, ułatwiające korzystanie z nich. Warto skorzystać z usług firmy budowlanej, która ma doświadczenie w wykańczaniu i urządzaniu łazienek dla niepełnosprawnych (np. Usługi Budowlane Patryk Łasko). Profesjonaliści nie tylko zajmą się wykonaniem, ale również doradzą ci wiele przydatnych rozwiązań!

W co musi być wyposażona?

Odpowiednie wyposażenie toalety dla niepełnosprawnych to podstawa. Musisz pamiętać przede wszystkim o tym, aby wnętrze było dostosowane do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Same poręcze i antypoślizgowa podłoga nie wystarczą. Wszystkie wieszaki i szafki powinny być montowane nisko, aby bez problemu mogły korzystać z nich osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Jeśli łazienka jest wystarczająco duża, umieść w niej funkcjonalną półkę, na którą można odłożyć swoje rzeczy, w czasie korzystania z toalety. Bardzo ważne jest także zastosowanie kontrastujących ze sobą kolorów np. czerni i bieli. Umożliwi to swobodne poruszanie się po wnętrzu osobom niedowidzącym. Drzwi powinny mieć możliwość odblokowania zamka również od zewnątrz, aby w razie wypadku (np. omdlenia lub upadku) można było bez problemu dostać się do środka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas