Materiał Partnera Jak wygląda przyłącz studni do gospodarstwa domowego? Wszystko wykonane profesjonalnie przez specjalistów z firmy Studnie-Opole

Jak wygląda przyłącz studni do gospodarstwa domowego? Wszystko wykonane profesjonalnie przez specjalistów z firmy Studnie-Opole

Chcąc mieć stały dostęp do wody w swoim domu, garażu czy gospodarstwie warto zdecydować się na studnie i odpowiednie do niej przyłączenie. W zależności od tego, kiedy i jak ma być ona używana, stosuje się różne rozwiązania. Niezależnie do nich wszystko powinno być wykonane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, zachowując przepisy prawa budowlanego. Zleć działanie firmie Studnie-Opole i ciesz się własną studnią.

Jak wygląda przyłącz studni do gospodarstwa domowego?

Jeśli właściciel danego domu życzy sobie, aby woda była dostępna niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych, wtedy dobrze jest, aby cała instalacja prowadzenia jej do gospodarstwa była usytuowana pod ziemią poniżej głębokości przemarzania. Przy wyjściu specjaliści z firmy Studnie-Opole podłączają ją do już istniejącej instalacji wodnej lub wyprowadza kranik na zewnątrz budynku.

Naszym klientom zawsze polecamy wybór pompy głębinowej w zamian za tę ssącą. Ma ona o wiele lepsze parametry, nie pobiera tak dużo prądu, a dodatkowo jej praca jest stosunkowo cicha. Całą resztę dopasowujemy indywidualnie do potrzeb mieszkańców i usytuowania budynku po konsultacji z inwestorem

– mówi specjalista.

Prawo wodne – na czym polega i co obejmuje?

Najważniejszą kwestią jest fakt, że właściciel gruntu może w każdym momencie wykonać studnie do własnego użytku bez konieczności uzyskiwania specjalnych zezwoleń. Urządzenie wodne może mieć maksymalną głębokość 30 metrów. Przy takiej inwestycji może wykorzystywać dziennie do 5 m3 wody.

Więcej przepisów dotyczy usytuowania studni na działce. Musi znajdować się ona 5 metrów od granicy działki, a 15 metrów od ewentualnych budynków inwentarskich, silosów, dużych zbiorników czy szamb. Jeśli w okolicy jest nieutwardzony wybieg dla zwierząt, należy wtedy zachować 70 metrów odstępu.

O tych wszystkich zasadach należy pamiętać, aby nie przysporzyć sobie kłopotów w przyszłości. Są one również niezbędne do prawidłowej pracy całego systemu. Specjaliści ze Studnia-Opole doradzą i wskażą najlepsze miejsce do tego.

Opracowanie:

Studnie-Opole.pl s.c. Karol i Agnieszka Rudolf

Suchy Bór , Rumiankowa 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas