Artykuł sponsorowany Własna studnia głębinowa – od czego zacząć? Wiercenie studni Piotr Bochyński

Własna studnia głębinowa – od czego zacząć? Wiercenie studni Piotr Bochyński

Budowa studni głębinowej to inwestycja opłacalna pod wieloma względami. Dzięki niej można pozyskać dobrej jakości tanią wodę do celów pitnych lub gospodarczych. Jej wykonanie wymaga jednak doświadczonych specjalistów doskonale obeznanych w tym temacie, niekiedy załatwienia niezbędnych formalności oraz oczywiście zorientowania się, czy na danym terenie jest możliwość budowy studni. Jak więc się za to zabrać? Podpowiadamy poniżej.

Dobra firma to podstawa

Planując budowę własnej studni, nie obejdzie się bez firmy, która posiada doświadczenie w tym zakresie, Pamiętajmy, że tylko wykwalifikowani specjaliści szybko, sprawnie i bezpiecznie wykonają swoją pracę. Na początku warto więc rozejrzeć się za ekipą, która działa w naszej okolicy, zorientować się, jakie ma ceny i jakie usługi wchodzą w ich zakres. Niestety trudno jest obiektywnie określić, jakie powinny być ceny, ponieważ w różnych regionach są one odmienne. Dlatego najlepiej jest porównać ofertę dwóch-trzech firm z danej okolicy. Ważna jest też metoda pracy. Można na przykład wykorzystać wiertnicę gąsienicową, która robi głębokie odwierty (nawet do 100 metrów) bez konieczności dewastacji trawnika i ogrodu.

Firma Wiercenie studni Piotr Bochyński to kompleksowy partner w dziedzinie studniarstwa, świadczący usługi związane z wierceniem studni głębinowych, odwiertami, montażem i serwisem pomp głębinowych. Oferuje również założenie studni na działce budowlanej oraz zabudowę studni dla domów jednorodzinnych. Korzysta z nowoczesnych metod pracy, takich jak wiercenie metodą płuczkową, co gwarantuje precyzyjne i efektywne realizowanie zleceń. Firma cieszy się zaufaniem klientów ze względu na profesjonalizm, solidność wykonywanych usług oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Czy na każdej działce da się wybudować studnię głębinową?

Mimo niewątpliwych zalet, jakie daje własna studnia, nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Pierwszym ograniczeniem może być sam teren. Niestety, nie da się określić idealnego miejsca na wywiercenie studni. Można się co prawda posiłkować mapami hydrogeologicznymi danego obszaru, jednak warstwy gruntu nie układają się równomiernie, poza tym nigdy do końca nie wiadomo, jak głęboko znajduje się ujęcie wody. Kolejną przeszkodą może być obecność nieprzepuszczalnych warstw gruntu, np. gliny lub iłu. Decydując się na studnię przydomową, trzeba też dopilnować, aby była ona w stosownej odległości od innych obiektów obecnych na posesji. Ma to na celu ochronę przed potencjalnymi zanieczyszczeniami. Przepisy mówią o tym, aby było to:

  • 5 metrów od granicy działki,

  • 7,5 metra od przydrożnego rowu,

  • 30 metrów od przydomowej oczyszczalni ścieków, czy też 50 metrów od wału nadrzecznego.

Te skądinąd słuszne ograniczenia sprawiają, że właściciele niektórych posesji ze względów bezpieczeństwa nie mogą sobie pozwolić na studnię głębinową. Osoby, które są jeszcze na etapie poszukiwań odpowiedniej działki, przed finalizacją zakupów powinny zatrudnić specjalistę do oceny gruntu.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas