Materiał Partnera Zasady dotyczące wykonywania studni głębinowych przez firmę GP Wodwiert s.c.

Zasady dotyczące wykonywania studni głębinowych przez firmę GP Wodwiert s.c.

Chcąc zainwestować w studnię głębinową na swojej posesji w celu dostarczania wysokiej jakości wody do gospodarstwa domowego, trzeba liczyć się z odpowiednimi przepisami, które muszą być zachowane, aby instalacja była bezpieczna. Poznaj kilka z nich, które są wyznacznikiem pracy specjalistów z firmy GP Wodwiert s.c.

Zasady instalacji studni głębinowych

Na początku warto zaznaczyć, że przepisy, a także zastosowanie różnych urządzeń w tych pomp głębinowych zależne jest od usytuowania terenu oraz klimatu, jaki istnieje w danym miejscu. Chodzi głównie o niskie temperatury w ziemie i możliwość zamarzania gruntu w głębszych warstwach.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, warto zastanowić się, czy działka, na której ma zostać wywiercona studnia głębinowa, jest dosyć duża, bowiem należy zachować odpowiednie odległości od jezdni, budynku czy innych instalacji. Jej lokalizacja powinna być usytuowana minimum 5 metrów od granicy posesji, 15 metrów od pobliskich szamb i zbiorników wodnych, a także 7,5 metra od rowu.

Pozwolenie wodnoprawne

Jeśli studnia głębinowa ma być wywiercona przez firmę GP Wodwiert s.c. dla zakładów przemysłowych lub większych przedsiębiorstw, gdzie zużycie wody na dobę przekracza 5 m3, trzeba ubiegać się o tak zwane pozwolenie prawnowodne. Rzadko się to zdarza, żeby w gospodarstwie domu jednorodzinnego zachodziła taka sytuacja, niemniej jednak należy o tym pamiętać, chcąc legalnie założyć studnię. Specjaliści wykonujący całą instalację zawsze pamiętają o zachowaniu wszelkich przepisów.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas