Materiał Partnera Jak wybrać rzetelną firmę budowlaną?

Jak wybrać rzetelną firmę budowlaną?

Niezależnie od tego, czy poszukujemy firmy budowlanej do wzniesienia domu, czy takiej, która pomoże nam w robotach brukarskich, w każdym z tych przypadków liczą się podobne cechy. Niestety wciąż słyszymy historie o nierzetelnych przedsiębiorstwach niedotrzymujących terminów albo takich, które nie zagwarantowały oczekiwanej jakości usług. Jak upewnić się, że wybrana przez nas firma budowlana się sprawdzi?

Zweryfikuj doświadczenie

Branża budowlana jest stosunkowo turbulentna i musi mierzyć się z nieustającymi zmianami, dlatego też na rynku co rusz pojawiają się nowe podmioty, które często nie są w stanie podołać intensywnej konkurencji cenowej i jakościowej. Nie ulega więc wątpliwości, że przy wyborze firmy budowlanej warto zwrócić baczną uwagę na to, jak długo istnieje przedsiębiorstwo. Im czas ten jest dłuższy, tym większa gwarancja przede wszystkim zgromadzonej przez lata wiedzy, a co za tym idzie, także wyższej jakości świadczonych usług.


Sprawdź portfolio

Doświadczenie firmy budowlanej jest wynikiem tego, jakie inwestycje zrealizowała do tej pory. Takich informacji warto poszukać albo na stronie internetowej przedsiębiorstwa, albo dopytać o nie w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami. Firma Nobis z Krakowa, która istnieje od 2002 roku, swoim doświadczeniem dzieli się na witrynie w sieci, gdzie udostępnia nazwy inwestorów z którymi współpracowała oraz typ zrealizowanych zleceń. Takie wiadomości pozwalają zweryfikować, czy deklaracje firmy są rzeczywiste i czy jest ona w stanie pomóc przy konkretnym typie zlecenia.

Dopytaj o kosztorys oraz posiadane do wykonywania prac narzędzia

Dla inwestorów bardzo ważnym czynnikiem, który często przesądza o wyborze firmy budowlanej jest cena. Warto porównać przynajmniej dwa kosztorysy jakie zaproponują nam przedsiębiorstwa, choć trzeba pamiętać o tym, że wyższa cena wcale nie musi być gwarantem lepszej jakości świadczonych usług. Duże znaczenie dla sprawności będzie miało także to, czy firma posiada własne narzędzia niezbędne do wykonywania prac budowlanych np. koparki, walce i spycharki, które mają znaczenie przy pracach takich jak rozbiórki obiektów, roboty brukarskie i usługi koparką.

Choć nigdy nie możemy mieć całkowitej gwarancji, że zatrudniona firma budowlana zagwarantuje nam najwyższy poziom usług i dopełni zadeklarowanych terminów, to możemy znacząco zwiększyć to prawdopodobieństwo dzięki kilku wyznacznikom. Jednym z nich jest wybieranie przedsiębiorstw mogących pochwalić się przynajmniej kilkunastoma latami funkcjonowania na rynku. Będzie to znak, że firma budowlana działa rzetelnie i wywiązuje się ze zleceń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas