Artykuł sponsorowany Dom w konstrukcji szkieletowej – czy warto?

Dom w konstrukcji szkieletowej – czy warto?

Domy w konstrukcji szkieletowej mają tylu samo zwolenników, co przeciwników. Jeszcze do niedawna uważano, że sprawdzą się tylko jako sezonowe domki letniskowe, a nie jako alternatywa dla tradycyjnego budownictwa mieszkaniowego. Obecnie jednak technologia bardzo się rozwinęła, dlatego konstrukcje z prefabrykatów zyskują na popularności, gdyż wcale nie odbiegają jakością od murowanych domów.

Czym różni się dom szkieletowy od murowanego?

Budowa domu to inwestycja na całe życie, dlatego ważny jest nie tylko projekt architektoniczny, ale także jakość wykonania. Tradycyjne domy buduje się z pustaków, dlatego uważane są za najtrwalsze i najbezpieczniejsze. Domy szkieletowe potocznie nazywane kanadyjczykami, powstają z prefabrykowanych drewnianych belek, na których opiera się cała konstrukcja. Można ją obić deskami, tworząc dom drewniany, ale także otynkować, dzięki czemu będzie wyglądał jak wykonany w tradycyjnym budownictwie. Domy szkieletowe stawia się również na nieco innych fundamentach, w zależności od pozostałej konstrukcji. Firmy takie jak SAWE II Spółka z o.o. Konstrukcje budowlane, Szalunki do betonu zajmują się produkcją prefabrykatów wykonując domy pod klucz, gotowe do zamieszkania, co jest dużym ułatwieniem dla prywatnych inwestorów, którym zależy na czasie.

Domy w konstrukcji szkieletowej – zalety

Wbrew pozorom domy szkieletowe wyróżniają się dużą żywotnością, gdyż są produkowane w nowoczesnej technologii, która jest tak samo skuteczna jak tradycyjne budownictwo. Wykonuje się je ze specjalnie dobranych gatunków drewna, które są poddawane szczegółowej obróbce i impregnacji. Dodatkowo domy szkieletowe stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji, gdyż projekt można wykonać według najbardziej nietypowych pomysłów inwestorów. Ponadto domy w konstrukcji szkieletowej wyróżniają się:

  • szybkim czasem realizacji nawet do kilku tygodni,
  • możliwością budowy w technice pasywnej lub energooszczędnej,
  • dobrą izolacją termiczną i akustyczną,
  • lekką konstrukcją,
  • niskimi kosztami realizacji,
  • możliwością budowy bez względu na porę roku.

Domy szkieletowe powstają z prefabrykatów produkowanych w zakładzie produkcyjnym, dzięki czemu muszą przejść wygórowane normy jakości. To gwarantuje ich stabilność i bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Budownictwo prefabrykowane stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Konstrukcje szkieletowe wcale nie odznaczają się niższą jakością, a ich parametry są porównywalne do tradycyjnych konstrukcji. Takie rozwiązanie warto wziąć pod uwagę, jeżeli zależy Ci na obniżeniu kosztów budowy oraz skróceniu jej czasu nawet do kilku tygodni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas