Materiał Partnera Jak wybrać najlepszą firmę dekarską?

Jak wybrać najlepszą firmę dekarską?

Do montażu dachu,  potrzebujemy materiałów o odpowiednich parametrach,  od renomowanych producentów oraz ekipy dekarskiej. Renomowana firma dekarska gwarantuje,  doskonałą jakość prac. Możemy mieć pewność,  że nasz dach będzie szczelny,  trwały,  a przy tym estetyczny. Pokrycie dachowe musi też zapewniać termoizolację i ochronę przed silnymi wiatrami i obfitymi opadami deszczu.

Jaki wybrać dach?

Kształt dachu ustala się przy projekcie domu. Każdy z nas poszukuje takiego rozwiązania,  które zapewni przede wszystkim komfort mieszkania,  oraz estetyczny wygląd domu. Warto więc poznać zalety dachu płaskiego i stromego,  by wybrać najlepszy, czyli wygodny wariant. Dach skośny sprawdza się przy opadach śniegu i ulewach,  a także przy adaptacji poddasza, jako dodatkowej powierzchni mieszkalnej. Strome zadaszenie lepiej się prezentuje,  ponieważ możemy je dowolnie ukształtować. Mamy wiele wariantów dachów skośnych, jak dachy jednospadowe,  dwuspadowe,  namiotowe,  pulpitowe,  kopertowe i mansardowe. Bogaty wybór materiałów pokryciowych dostępnych na rynku pozwala,  wykonać firmie dekarskiej Izodach, dowolny projekt. Musimy jednak liczyć się z niższą temperaturą w budynku, ponieważ duża powierzchnia dachu skośnego sprawia, że ciepło ucieka z domu w znacznym stopniu, stąd wymaga zastosowania odpowiedniego docieplenia. Alternatywą jest dach płaski, który przede wszystkim jest tańszy i prostszy w budowie. Kolejną zaletą jest energooszczędność, ten rodzaj zadaszenia zatrzymuje ciepło w większym stopniu niż dach spadzisty. Możemy na nim urządzić taras lub posadzić roślinność. Dachy zielone dobrze się prezentują, chronią przed hałasem i zapewniają dobrą izolację termiczną dachu. Po dachu płaskim możemy bezproblemowo poruszać, co jest wygodne w razie problemów z pokryciem np. papą czy kominem. Płaskie pokrycie dachowe jest bezpieczniejsze niż skośne, szczególnie  podczas silnych wiatrów. Taki dach daje więcej możliwości przy aranżacji domu, choć w przeciwieństwie do dachu skośnego nie pozwala na wygospodarowanie poddasza, jako części użytkowej. Do tego w zimie dach płaski, w przeciwieństwie do spadzistego, musimy odśnieżać.


Jakie materiały sprawdzą się na dachu?

Bogata oferta materiałów pokryciowych sprawia,  że wybór jest bardzo trudny. Chcemy,  żeby dach był jednocześnie solidny i reprezentacyjny,  więc musimy dobrze przemyśleć zakup. Do wyboru mamy blachy dachówkowe,  modułowe,  trapezowe,  płaskie,  panelowe,  gonty bitumiczne,  dachówki ceramiczne i dachówki cementowe. Dla firmy Izodach istotne są parametry,  gdyż najważniejsza jest szczelność dachu,  wówczas budynek miał większą ochronę przed wilgocią i przeciekaniem. Pokrycie dachowe musi być trwałe i zapewniać termoizolację oraz ochronę przed wiatrem i deszczem. Obecnie popularne są dachówki ceramiczne,  ze względu na trwałość,  wytrzymałość,  odporność na warunki atmosferyczne i niskie temperatury. Jeśli zależy nam na najtańszym pokryciu dachowym,  wybierzmy gonty bitumiczne.

Naprawa dachu

Każde pokrycie dachowe po pewnym czasie użytkowania wymaga,  remontu. Szczególnie gdy dach jest nieszczelny i przecieka. Takie sytuacje są bardzo częste,  szczególnie w budynkach pokrytych papą. Nie tylko dach może nadawać się do remontu,  ale też i rynny do wymiany. Dekarz musi wykonać przegląd pokrycia i wycenić koszty naprawy. Jeśli usterki są niewielkie,  koszt ich usunięcia jest jak najbardziej opłacalny. Przy gruntownym remoncie,  czeka nas niestety spory wydatek. Musimy dokładnie rozważyć,  czy bardziej opłacalna jest naprawa pokrycia dachowego,  czy też wymiana na zupełnie nowe. Warto poszukać innych rozwiązań,  by zaoszczędzić na kosztach. Przykładowym i prostym zabiegiem jest hydroizolacjaktóra pozwala na zakończenie problemów z przeciekającym dachem,  bez potrzeby wymiany pokrycia na nowe.

Opracowanie:

Izodach Bartosz Wędzina

Stargard , Broniewskiego 27 lok. 26

Podziel się