Materiał Partnera W jaki sposób estetycznie wykończyć balkon?

W jaki sposób estetycznie wykończyć balkon?

Nowoczesne balkony w budynkach mieszkalnych to przestrzeń przeznaczona do relaksu, która wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale przede wszystkim doskonałym wyglądem. W dużej mierze uzależniony jest on od rodzaju zastosowanych materiałów wykończeniowych. Te mogą być dość zróżnicowane, co z kolei uwarunkowane jest przygotowaniem podłoża na balkonie.

Materiały do wykończenia ogrodów wykorzystane na balkonie

Jednym z najchętniej stosowanych materiałów wykończeniowych w przypadku terenów zielonych jest kostka brukowa. Jak się jednak okazuje, można ją również użyć na balkonach i tarasach. Zanim jednak podejmiemy decyzje o jej ułożeniu, niezbędne będzie przygotowanie podłoża. Dobrze sprawdzi się membrana PVC, która stanowić będzie stabilną warstwę pod podbudowę przeznaczoną dla nawierzchni z kostki brukowej. Można nią także wykończyć niewielkie punkty oświetleniowe zamontowane właśnie na balkonie.

W tym miejscu domu czy mieszkania z powodzeniem stosuje się też inne materiały wykorzystywane głównie do wykończenia ogrodów. To kamień w postaci drobnych kawałków. Usypuje się z niego podłoże o estetycznym i ciekawym wyglądzie. Interesującym pomysłem jest również zastosowanie charakterystycznych płyt tarasowych na wspornikach systemowych. Takie rozwiązania sprawią, że nasz balkon stanie się wyjątkowym miejscem do spotkań ze znajomymi czy relaksu w ciszy i spokoju. Kiedy jednak takie jego przygotowanie jest możliwe?

Jak przygotować balkon do wykończenia?

Umieszczenie na balkonie desek tarasowych, kostki brukowej czy kamienia naturalnego wymaga uprzedniego zabezpieczenia podłoża. W tym celu wykorzystuje się najczęściej wspomnianą membranę z PVC. Jej ułożeniem zajmuje się firma Hs Dachy, która w tym zakresie proponuje wyłącznie sprawdzone rozwiązania zapewniające odporność na obciążenia i wytrzymałość w zakresie zróżnicowanych warunków. Membranę PVC układa się w formie warstwy głównie na powierzchniach płaskich, gdzie stanowi ona zabezpieczenie dla konstrukcji dachu i umieszczonych na niej dodatkowych materiałów wykończeniowych.

W taki właśnie sposób przygotowuje się niestandardowe balkony, które zachwycają swoim wyglądem i stanowią nietuzinkowy punkt każdego domu lub mieszkania. Ich stworzenie dobrze jest powierzyć specjalistom, którzy zastosują zarówno atrakcyjne wizualnie materiały, jak i wykonają m.in. system drenażowy oraz wdrożą inne rozwiązania gwarantujące trwałość nietypowego balkonu. Warto zdecydować się na połączenie go z tzw. dachem zielonym, co w konsekwencji pozwoli na stworzenie wyjątkowej strefy relaksu znajdującej się w górnej partii budynku.

Opracowanie:

Hs Dachy Sp. z o.o. Sp.k.

Konstancin-Jeziorna , Bielawska 14a

Podziel się