Artykuł sponsorowany Jak powinno przebiegać planowanie instalacji elektrycznej na podstawie oferty firmy El-Har?

Jak powinno przebiegać planowanie instalacji elektrycznej na podstawie oferty firmy El-Har?

Przystępując do budowy domu, w celu uzyskania pozwolenia na budowę konieczne jest przedłożenie nie tylko projektu domu, ale także planu instalacji elektrycznej. Jego wykonanie należy zlecić osobom posiadającym odpowiednie kwalifikacje zawodowe np. z firmy El-Har. Czego nie może zabraknąć w opracowaniu dotyczącym elektryki?

Kiedy wymagany jest projekt instalacji elektrycznej?

Na co dzień wykorzystywanymi elementami instalacji elektrycznych są gniazdka, punkty świetlne czy dodatkowe wyłączniki. Ukrytym komponentem jest natomiast m.in. okablowanie, które powinno zostać wykonane zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klienta, ale nade wszystko zgodnie z obowiązującymi normami i sztuką budowlaną. Dokładanie tak jest w firmie El-Har, która we wspomnianym obszarze prac specjalizuje się od 2010 roku. Przedsiębiorstwo to przystępując do każdego zlecenia, czy to budowy od podstaw, czy modernizacji sieci prądowej zgodnie z aktualnym stanem prawnym zawsze zaczyna zlecenie od projektu instalacji elektrycznej.

Co powinien zawierać projekt instalacji elektrycznej?

Dobry plan sieci powinien zawierać dane obiektu, wykaz osób zaangażowanych w jego tworzenie, opis techniczny, obliczenia, schemat ideowy i plany elektryki, zestawienie materiałów. Wyliczenia muszą obejmować przewidywany bilans mocy z sieci elektroenergetycznej, obciążenie wewnętrznych linii zasilających oraz poszczególnych obwodów, dobór przekrojów przewodów i zabezpieczeń, spadki napięć w obwodach, czy też skuteczność działania środków ochrony od porażeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas