Artykuł sponsorowany  Przeprowadzanie pomiarów i analizy wydajności sieci elektrycznych EBS Sp. z o.o.

Przeprowadzanie pomiarów i analizy wydajności sieci elektrycznych EBS Sp. z o.o.

Audyt sieci elektrycznych jest kluczową czynnością. Pozwala uzyskać informacje na temat stanu danej instalacji elektrycznej. Nieodpowiednia jakość przesyłanej energii elektrycznej wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie wielu urządzeń. Ważne, aby przeprowadzony audyt był zrealizowany bardzo dokładnie. W tym celu potrzebna jest odpowiednia aparatura, taką, jaką dysponuje firma EBS Sp. z o.o.

Istota zlecania pomiarów firmie EBS Sp. z o.o.

Dla dostawcy energii elektrycznej oraz jej użytkowników istotna jest jakość dostarcznaej energii. Wszelkie zakłócenia występujące na etapie przesyłu wpływają negatywnie na urządzenia do niej podłączone, prowadząc do nieprawidłowego funkcjonowania, a nawet uszkodzenia. Obowiązek świadczenia odpowiedniej jakości usług spoczywa na dostawcy, co reguluje prawo. W celu przeprowadzenia profesjonalnego i rzetelnego audytu należy wynająć specjalistów. Firma EBS Sp. z o.o. dysponuje nowoczesnym sprzętem kontrolno-pomiarowym jak: analizatory doboru baterii kondensatorów, kamery termowizyjne do wykonywanie badań termograficznych, lokalizatory gruntowe kabli energetycznych, analizatory parametrów i jakości sieci elektroenergetycznych.

Mamy do dyspozycji także pełen asortyment mierników elektrycznych

– dodaje ekspert.

Pomiary oraz analiza – słów kilka

Pomiary i analiza sieci elektrycznej warto zlecić firmie EBS Sp. z o.o. Parametry regulowane są prawnie, zgodnie z normą PN-EN 50160, która określa właściwe parametry sieci oraz traktuje o odpowiednim monitoringu sieci. Ze względu na oszczędność dostawca sprawdza tylko niektóre z nich jak tg(ϕ). Pozostałych nie przeprowadza się zbyt często lub w ogóle. Oszczędność jest pozorna, ponieważ audyt nie jest drogi, nawet przeprowadzany regularnie, w zestawieniu karami, które mogą zostać nałożone. Warto poddawać instalację kontroli ze względu na to, że nieprawidłowo działająca sieć charakteryzuje się nie tylko spadkami napięć, ale także generuje wyższe koszty poboru energii elektrycznej. W trosce o finanse firmy warto zlecać kontrole firmie EBS Sp. z o.o.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas