Materiał Partnera Idealna pora na ocieplenie domu

Idealna pora na ocieplenie domu

Wraz z nadejściem cieplejszych temperatur za oknem, nastał idealny czas na zadbanie o stan zewnętrznej elewacji naszego domu i jego ocieplenie. Prawidłowo dobrana izolacja jest w stanie nie tylko istotnie zmniejszyć koszty ponoszone na ogrzewanie domu ale również znacząco przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, co w kontekście problemu ze smogiem jest działaniem bardzo pożądanym.

Coraz większa liczba osób zaczyna zdawać sobie sprawę, z tego że zależność pomiędzy prawidłowo dobraną do elewacji domu izolacją a kosztami ponoszonymi na ogrzewanie domu jest bardzo duża. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym jak zmniejszyć koszty eksploatacyjne naszego domu, warto zastanowić się nad wymianą izolacji domu, na nowocześniejszą i skuteczniejszą, oszczędzając przy tym koszty ogrzewania sezonowego a także przyczyniając się do poprawy klimatu. Na rynku znajdziemy wiele firm, oferujących usług z zakresu ocieplania budynków. Jedną z nich jest firma Usługi Budowlane Grzegorza Lewandowskiego z Nasiegniewa, w województwie kujawsko – pomorskim.

Idealnie na wiosnę

Przyjmuje się, że ocieplanie budynków powinno wykonywać się przy plusowych temperaturach zewnętrznych, głównie ze względu na odpowiednio niski poziom wilgotności. Termoizolacja budynku nie może jednak odbywać się przy temperaturach zbyt wysokich, z tego względu że w temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza dochodzi do zbyt szybkiego odparowania wody, co zaburza proces wiązania materiałów (w tym klejów tynków mineralnych oraz materiałów na bazie spoiw organicznych). Z tego też względu wiosna wydaje się być porą idealną na tego typu przedsięwzięcie.

Postaw na sprawdzonego fachowca

Prace związane z termoizolacją budynku to kwestia wymagająca dużej precyzji, a także wiedzy i doświadczenia. Drobne bowiem błędy w trakcie montażu zostaną szybko zweryfikowane przez ujemne temperatury czy wilgoć, a tym samym system termoizolacji naszego domu będzie nieskuteczny. Powierzając takie zadanie firmie Grzegorza Lewandowskiego, oferującej szeroki zakres usług z zakresu prac budowlanych, mamy gwarancje, że prace ociepleniowe naszego domu zostaną wykonane zgodnie ze sztuką. Firma specjalizuje się również w pozostałych pracach budowlano – wykończeniowych. Dzięki temu, gdy w trakcie prac ociepleniowych wyniknie potrzeba poprawek lub przeróbek innych systemów znajdujących się w domu (np. system kanalizacyjno – hydrauliczny), firma Usługi Budowlane Grzegorza Lewandowskiego jest w stanie sprostać każdemu zadaniu.

Opracowanie:

Usługi Ogólnobudowlane Grzegorz Lewandowski

Nasiegniewo 53A

  • tel. 693 302 456

Podziel się